6 grudnia 2018 roku o godzinie 12:00 w Galerii Aneks odbędzie się wernisaż wystawy prac dyplomowych uczniów Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie.

Jak zawsze, z dumą możemy zaprezentować dorobek naszej szkoły w postaci tych niezwykłych prac, jakie uczniowie zaprojektowali i wykonali pod okiem doświadczonych nauczycieli. W naszych uczniach widzimy świadectwo wielkiego potencjału twórczego, jaki w trakcie nauki nieustannie wzrasta i daje wyraz w coraz to odważniejszych pomysłach uwalnianych talentem w szlachetne formy z drewna, wikliny czy tkaniny, czasem także z innych materiałów.

Należy również pamiętać, iż w większości są to pierwsze tak poważne realizacje młodziutkich twórców, i że powstawały od podstaw: szkice – rysunki wykonawcze – wykonanie modelu. Jestem pewien, iż w niedalekiej przyszłości, przynajmniej część z nich osiągnie uznanie i zdobędzie sławę, tak wielką, iż trafimy na ich dzieła w odwiedzanych muzeach, czy wielkich galeriach wzornictwa – mówi Mirosław Iwański, opiekun wystawy z Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie.

Wystawę będzie można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 – 16:00 do 31 grudnia 2018 roku. Wstęp wolny.
źródło: POK „Dom Chemika”


polub nas na facebooku