PolicjaW tym roku weekend, a w zasadzie pierwszy tydzień maja na drogach powiatu puławskiego upłynął w miarę spokojnie. Doszło do jednego wypadku i 30 kolizji. Ranna została jedna osoba. Niestety, pod wpływem alkoholu za kierownicę zdecydowało się wsiąść 12 kierowców, część z nich nie mając uprawnień do kierowania. Policjanci przeprowadzili 1623 kontrole stanu trzeźwości, zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Miniony weekend majowy, a w rzeczywistości tydzień były czasem wytężonej pracy policjantów w całej Polsce. W szczególności dotyczyło to policjantów ruchu drogowego, którzy dbali o to, żeby podróżni bezpiecznie dotarli do celu. Funkcjonariusze kontrolowali stan trzeźwości kierujących, prędkość z jaką się poruszali, sprawdzali czy kierowcy i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów.

W powiecie puławskim mundurowi przeprowadzili 1623 kontrole stanu trzeźwości (w ubiegłym roku 1045). Na „podwójnym gazie” wpadło dwunastu kierowców. Jeden z nich, w ostatni dzień majówki, w miejscowości Kłoda usiłując wyjechać spod sklepu, uszkodził nie tylko swój samochód, ale również kratę zabezpieczającą i elewację sklepu.

Do eliminowania nieodpowiedzialnych kierowców przyczynili się również obywatele. W minionym piątek, w Bochotnicy dzięki informacji od przypadkowej osoby, zatrzymany został 40-latek, który kierował mazdą mając 1,6 promila alkoholu w organizmie. Z kolei w Puławach na ul. Kazimierskiej zatrzymany został niechlubny rekordzista – miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Wpadł dzięki reakcji obywateli i policjanta po służbie. Ponadto, policjanci zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.
źródło: KPP Puławy