Akademia-wspolnej-zabawy5 sierpnia, zapraszamy na czwarte już warsztaty z cyklu Akademii Wspólnej Zabawy – warsztaty sportowe. Są to zajęcia dla dzieci oraz ich rodziców i opiekunów chcących spędzić wolny czas w sposób aktywny.

Warsztaty rozpoczną się o godz. 10:00, na boisku sportowym Szkoły Podstawowej nr 2 w Puławach i potrwają do 13:00. Warsztaty mają charakter otwarty i nieodpłatny! W obecnych czasach dzieci coraz więcej czasu spędzają przed komputerami, tabletami czy telefonami. Często jest łatwe rozwiązanie dla rodziców na zajęcie czymś dziecka. Wspólne spędzenie czasu rodziców wraz z dziećmi podczas zajęć o charakterze sportowo- rekreacyjnym jest więc wspaniałą alternatywą. Podczas warsztatów dzieci poznają różne dyscypliny sportowe i uczą się w nie grać wraz z rodzicami oraz swoimi rówieśnikami. Wspólna zabawa kształtuje charakter dzieci. Uczą się one współzawodnictwa opartego na zasadach fair play, współpracy i wzajemnej pomocy- podczas gier zespołowych.

Dzięki warsztatom sportowym zawiązują się i wzmacniają więzi rodzinne oraz społeczne. Warsztaty wpływają także na umiejętności motywowania bliskich do osiągania coraz lepszych wyników. Wiedza zdobyta podczas warsztatów pozwoli rodzicom spędzać wolny czas z dziećmi w sposób aktywny i kreatywny. Może to być ciekawy pomysł na zorganizowanie np. nietypowego przyjęcia urodzinowego dla dziecka podczas którego będziemy się świetnie bawić. Przykładowe dyscypliny i zabawy: mini piłka nożna, mini koszykówka,unihokej badminton, catchball, drużynowe wyścigi,przeciąganie liny, rzuty do celu, skoki w dal, skakanie na skakankach, hula-hop.


polub nas na facebooku