NowaHalaPulawy8 czerwca 2018 roku w Urzędzie Miasta Puławy prezydent Janusz Grobel podpisał umowę z wykonawcą hali widowiskowo-sportowej.

Umowa o wartości niespełna 87 milionów złotych zobowiązuje wykonawcę do wybudowania hali widowiskowo-sportowej w Puławach w ciągu 22 miesięcy – według harmonogramu inwestycji hala powinna zostać ukończona do końca kwietnia 2020 roku. Plac budowy zostanie przekazany wykonawcy w przyszłym tygodniu, a pierwsze prace związane z organizacją placu budowy i rozbiórkami powinny rozpocząć się jeszcze w czerwcu.

Oprócz funkcji sportowych hala w Puławach będzie również przystosowana do organizacji koncertów, wystaw oraz targów. W hali powstaną dwie sale konferencyjne, zaplecze gastronomiczne, a także miejsca parkingowe – 288 dla samochodów osobowych, 12 – dla osób niepełnosprawnych, 5 dla autokarów.

Inwestorem jest Miasto Puławy. Zadanie budowy hali widowiskowo-sportowej w Puławach otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu w wysokości 17 milionów złotych.

źródło: UM Puławy


polub nas na facebooku