MariuszKarolakSzkocjaDo 7 maja 2017 roku na holu górnym Puławskiego Ośrodka Kultury można oglądać wystawę fotograficzną Pana Mariusza Karolaka pod tytułem „Szkocja”.

„Szkocja” to wystawa fotograficzna, na której prezentowane są zdjęcia autorstwa Mariusza Karolaka. Jest to jego pierwsza wystawa fotograficzna. Znajdujące się na niej zdjęcia zostały wykonane w latach 2008-2016 podczas kilku podróży autora do tego kraju. Ukazują głównie rejony położone na wschodnim wybrzeżu Szkocji oraz górzysty rejon Highlands.

Na wystawie znalazły się zdjęcia ukazujące szkockie miasta Perth i Dundee oraz tamtejszą przyrodę i zabytki. Jest wśród nich także średniowieczny zamek nad legendarnym Loch Ness. Są też zdjęcia prezentujące tamtejszą architekturę, ukazujące groby polskich żołnierzy poległych w II wojnie światowej i pochowanych na cmentarzu Jeanfield and Wellshill w Perth, czy fotografie dokumentujące piękne pejzaże.

Autor zdjęć jest z wykształcenia historykiem zatrudnionym w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”, fotografem-amatorem i od wielu lat pasjonuje się Szkocją, jej kulturą i dziejami. Podczas ostatniej dekady zwiedził część tego kraju, m.in. miasta i okolice Perth, Dundee, Aberdeen, Crieff, Forfar, Arbroath, Coupar Angus, Arbroath. Wystawa stanowi więc podsumowanie artystyczne tych podróży.
polub nas na facebooku