kolizja-drogowaDwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca saaba, który w miejscowości Młynki spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Nie nacieszył się długo wolnością bo został zatrzymany kilkanaście minut później przez puławskich policjantów z Wydziału Prewencji.

Do zdarzenia doszło w sobotę rano w miejscowości Młynki. W miejscu gdzie trwają roboty drogowe, kobieta kierująca seatem zatrzymała się na drodze żeby przepuścić pojazdy jadące z naprzeciwka. W tym momencie, w jej samochód uderzył jadący za nią saab. Kierowca samochodu z trudem próbował wydostać się zza kierownicy. Pomogli mu w tym robotnicy drogowi, którzy pracowali na miejscu.

Okazało się, że to nie ewentualne obrażenia były powodem takiego zachowania kierowcy saaba. Mężczyzna chwiał się na nogach, wyraźnie wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Gdy zorientował się co zrobił, uciekł w pola chcąc uniknąć odpowiedzialności. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili jego dane oraz rysopis, które przekazali mundurowym z Wydziału Prewencji. Ci z kolei podjęli poszukiwania kierowcy i odnaleźli go po kilkunastu minutach.

Badanie wykazało, że kierowca, 39-latek z gminy Żyrzyn miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu, skąd wyszedł po wytrzeźwieniu żeby usłyszeć zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.
źródło: KPP Puławy


polub nas na facebooku