spacer-historycznyW najbliższą niedzielę, 22 lipca 2018 roku, odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach Akademii Wspólnej Zabawy – Historyczny spacer rodzinny śladami Legionu Puławskiego.

Jest to spacer po Puławach szlakiem ochotniczego 1 Legionu Polskiego (Legionu Puławskiego), który jesienią 1914 r. i wiosną 1915 r. stacjonował w Puławach, a następnie latem 1915 r. brał udział w Wielkiej Wojnie. Legion Puławski walczył o niepodległość Polski służąc w składzie carskiej Armii Rosyjskiej. Wsławił się w bitwie pod Pakosławiem w okolicach Iłży. Podczas przemarszu uczestnicy zostaną zapoznani z wydarzeniami, jakie miały miejsce w czasie I wojny światowej w Puławach oraz z sama historią Legionu Puławskiego i powiązanego z nim 2 Legionu Lubelskiego. Trasa wycieczki będzie przebiegała miejscami, które są związane z tą formacją wojskową i które miały szczególne znaczenie dla miasta w okresie Wielkiej Wojny. Przewodnikiem będzie historyk i regionalista Mariusz Karolak, który od kilku lat bada dzieje Legionu Puławskiego, autor wystawy edukacyjnej „Legion Puławski 1914-1915”, która była eksponowana w Puławach w 2015 r.

Wycieczka przeznaczona jest dla osób w każdym wieku. Jest całkowicie bezpłatna i dedykowana całym rodzinom. Liczba miejsc jest ograniczona, więc prosimy o wcześniejsze zapisy na portierni POK „Dom Chemika” osobiście lub telefoniczne: 81 887 96 01.

Zbiórka o godz. 9.30 przed budynkiem Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”. Spacer potrwa ok. 3 godzin, a jego trasa ma ok 6 km. Prosimy dostosować ubiór do warunków pogodowych oraz zabrać ze sobą wodę.
spacer-historyczny2018


polub nas na facebooku