nowe-autobusyW dniu 29 lipca 2018 roku dostarczono pierwszą partię autobusów miejskich w ramach umowy zawartej pomiędzy MZK Puławy Sp. z o.o. w Puławach a MAN TRUCK & BUS Polska z siedzibą w Wolicy.

Autobusy są całkowicie niskopodłogowe, bez stopni pośrednich na podłodze, w przejściu środkowym oraz w drzwiach. Posiadają tylko jeden stopień w każdych drzwiach, którego maksymalna wysokość na progu wynosi 340 mm.

Autobusy są wyposażone w ekologiczne zespoły napędowe z silnikiem spalinowym o normie emisji spalin EURO 6. Wszystkie autobusy posiadają klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz kabiny kierowcy. Wdrożony nowoczesny system biletowy ułatwi płatność za przejazdy komunikacją miejską bezpośrednio w autobusie z użyciem karty płatniczej.

W każdym autobusie do dyspozycji pasażerów jest bezprzewodowy dostęp do Internetu i ładowarki USB. Autobusy są także wyposażone w systemy gaszenia, z automatyczną detekcją gaszenia pożaru w komorze silnikowej.

Nowe autobusy po zarejestrowaniu i ubezpieczeniu jeszcze w sierpniu wyjadą na ulice Puław. Kolejna partia tego typu autobusów w ilości 7 sztuk będzie dostarczona we wrześniu bieżącego roku.
źródło: UM Puławy, fot. Paweł Wójcik


polub nas na facebooku