PolicjaPulawyNiewiele brakowało żeby 82-letni mieszkaniec Puław stracił życie. Chorujący od lat mężczyzna okaleczył się usiłując popełnić samobójstwo. Szybka i sprawna akcja wszystkich służb ratowniczych, w tym puławskich policjantów spowodowała, że mężczyźnie udzielono pomocy lekarskiej oraz przetransportowano go do szpitala.

W sobotę wieczorem dyżurny puławskiej komendy otrzymał zgłoszenie o próbie samobójczej w jednym z mieszkań na terenie Puław. Na miejscu był już zespół ratownictwa medycznego oraz Straż Pożarna. Mundurowi po otrzymanym sygnale bardzo szybko dotarli pod wskazany adres. Okazało się, że służby obecne na miejscu nie mogły dostać się do wnętrza mieszkania ponieważ nikt nie otwierał drzwi. Z mieszkania natomiast dobiegały jęki mężczyzny. Policjanci podjęli decyzję o wyważeniu drzwi.

Po wyważeniu drzwi przez strażaków, mundurowi zastali w mieszkaniu zakrwawionego, 82-letniego właściciela domu, który okaleczył się, usiłując popełnić samobójstwo. Jak się okazało, mężczyzna chorował od dłuższego czasu i to było przyczyną podjęcia przez niego desperackiego kroku. Udzielono mu pomocy lekarskiej, a następnie przetransportowano do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
źródło: KPP Puławy


polub nas na facebooku