LapaNaSzlaku_59W sobotę, 3 czerwca 2017 roku w malowniczych zakątkach prawobrzeżnej części Gminy Puławy odbyły się zawody z cyklu Lubelskiego Dogtrekkingu.

Zawody miały charakter charytatywny, a ich celem była zbiórka środków na potrzeby schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach. Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy wiodące ze Skoków przez łąki i lasy w okolicy Matyg, Borowiny, Niecieczy i Gołębia. Pierwsza, dla bardziej zaawansowanych, liczyła 20 km, a druga – krótsza – 15 km.

Na długim dystansie wśród kobiet zwyciężyła Renata Sarna-Walkowska wraz z psem Dżejkunem, zaś w kategorii mężczyzn najszybszy był duet – Adam Wiejak i suczka Tosia. Dystans 15 kilometrów najsprawniej pokonali Magdalena Greń wraz z psiakiem Brandym oraz Krzysztof Picheta wraz z psem o wdzięcznym imieniu Mazda. W kategorii rodzinnej zwyciężli Tomasz Markiewicz i Małgorzata Gnieciak z psem Zmorą.

Honorowy patronat nad zawodami sprawował Wójt Gminy Puławy – Krzysztof Brzeziński, który wręczył także specjalną nagrodę dla najmłodszej uczestniczki zawodów, która miała zaledwie 13 lat.
źródło: Gmina Puławy

Galeria zdjęć Lubelski Dogtrekking „Łapa na szlaku”


Pełna galeria pod linkiem: galeria dogtrekking


polub nas na facebooku