gryko-plakat-201826 stycznia 2018 roku o godzinie 18:00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach, ul. Sieroszewskiego 4, odbędzie się wieczór poetycki z Krzysztofem Gryką.

Teksty poetyckie będą czytane przez samego autora, a muzyka, która będzie im wtórować, to postmodernistyczny punk King’s Free. Zderzenie tych dwóch form wypowiedzi artystycznej to swoistego rodzaju dialog, który przynosi upragniony cel, jakim jest porozumienie na płaszczyźnie dźwięku słowa.

Krzysztof Gryko, urodzony w 1974 r. w Olsztynie. Poeta, muzyk i tłumacz. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim i muzykoterapii na UMCS w Lublinie. W 2000 nominowany do nagrody głównej w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina w Łodzi. Zadebiutował w 2002 tomem poetyckim Godziny szczytu (Biuro Literackie). Poza tym wydał jeszcze trzy zbiory wierszy: Poślizg (2010, WBPiCAK), Rezonans (2016, Dom Literatury w Łodzi) i Kontrapunkt (2017, Forma). Publikował wiersze, eseje, prozę oraz recenzje m.in. w „Twórczości”, „Zeszytach Literackich”, „Czasie Kultury”, „Akcencie”, „Kwartalniku Artystycznym”, „Odrze” i „Kresach”. Autor przekładu z języka hiszpańskiego powieści Francesc Mirallesa Retrum. Kiedy byliśmy martwi (2011, Nasza Księgarnia). Twórca projektu muzycznego Kwartet Basra, inspirowanego m.in. śródziemnomorskością bycia i poezją sufich. Uczy języka hiszpańskiego i gry na gitarze. Mieszka w Puławach i Krakowie.
gryko-plakat-2018-1
źródło: MDK Puławy


polub nas na facebooku