kino-samochodowe„Puławskie Kino Samochodowe” to wydarzenie dla wszystkich fanów dobrego filmu. W tym roku zmieniamy koncepcję – teraz to także święto motoryzacji.

#MOTOPIKNIK
W piątek już od godziny 16 na parkingu PPNT odbędzie się MOTOPIKNIK. Motoryzacyjne show, na którym nie może was zabraknąć. Będą konkursy, pokazy ratownictwa drogowego, stoiska na których dowiesz się jak dbać o auto, ale także poznasz najnowsze oblicza elektromobilności.

#PROJEKCJE
W piątek, sobotę i niedzielę projekcje filmowe, które będą rozpoczynać się tuż po zachodzie słońca (ok. godz. 21). Dla niezmotoryzowanych przygotowanych zostanie 200 miejsc siedzących.

#ROZKŁAD JAZDY
W piątek czeka na nas film Need For Speed

Tobey Marshall (Aaron Paul) to mechanik samochodowy, którego prawdziwą pasją są wyścigi uliczne. Próbując uratować rodzinny biznes od bankructwa, Tobey przystaje na propozycję biznesową bogatego i aroganckiego Dino Brewstera (Dominic Cooper). Kończy się to dla niego dwuletnim pobytem w więzieniu. Kiedy odzyskuje wolność, ma tylko jeden cel – zemścić się na byłym wspólniku. Okazją będzie pokonanie Dino w legendarnym i niezwykle ryzykownym wyścigu samochodowym De Leon. Chcąc w nim wystartować, Tobey wyrusza w szaloną podróż przez Amerykę, ściągając na siebie policyjne syreny oraz nasłanych przez Dino łowców nagród. Towarzyszy mu rezolutna brokerka samochodowa Julia Maddon (Imogen Poots).

Póżniej znany i ceniony obraz Sicario
Młoda agentka FBI Kate Macer przyłącza się do supertajnej akcji CIA mającej na celu pojmanie szefa wielkiego meksykańskiego kartelu narkotykowego. Macer stopniowo poznaje szczegóły operacji, która często ociera się o granicę prawa i moralności, prowadząc do najgłębszych czeluści przestępczego piekła. Przewodnikiem po jego kolejnych kręgach będzie dla Macer tajemniczy współpracownik CIA o meksykańskim pochodzeniu, zwany „konsultantem”, który jak się okaże ma dla całej akcji kluczowe znaczenie. Jego prawdziwa tożsamość będzie dla Macer największym szokiem.

W sobotę czeka na nas Nerve – elektryzujące oblicze rozrywek społecznościowych.
Vee ma już dość życia w cieniu swej kochającej popularność przyjaciółki Sydney. Pewnej nocy postanawia wyrwać się ze swego poukładanego świata i wyrusza do Nowego Jorku, by wziąć udział w Nerve. Gra zaczyna się od prostych zadań: trzeba pocałować przystojnego nieznajomego, a potem wraz z nim ukraść coś z luksusowego domu towarowego. Zabawa się rozkręca. Vee i jej nowy przyjaciel Ian zyskują coraz większą popularność wśród Widzów, którzy prześcigają się w podbijaniu stawki i wymyślaniu coraz bardziej niebezpiecznych zadań. Wkrótce jednak Vee zdaje sobie sprawę, że stała się obiektem manipulacji. Jej internetowe konta zostają zhakowane, karty kredytowe zablokowane, a ona sama staje się więźniem Nerve. To już nie zabawa, a walka o życie na oczach milionów anonimowych Widzów.

Późnym wieczorem produkcja, której nie trzeba nikomu przedstawiać – Skyfall
James Bond (Daniel Craig) wykonuje kolejną misję. Musi zabezpieczyć dysk z niezwykle ważnymi danymi. Wdaje się w pościg za przeciwnikiem, ale w jego trakcie zostaje niefortunnie postrzelony przez działającą razem z nim agentkę Eve (Naomie Harris) i uznany za zmarłego. Utrata dysku powoduje, że M (Judi Dench) staje się celem wielu ataków ze strony brytyjskiego rządu. Planowane jest jej przejście na emeryturę. Przekazania przez M obowiązków ma dopilnować Gareth Mallory (Ralph Fiennes), szef Komitetu Wywiadu i Bezpieczeństwa. Niespodziewanie M otrzymuje tajemniczą wiadomość, której nadawca każe jej przemyśleć swoje grzechy. Chwilę później w kwaterze MI6 wybucha bomba. Wielu agentów zostaje zabitych. Na wieść o tym agent 007 decyduje się powrócić do służby.

Niedziela to okazja dla miłośników nieco starszych, ale kapitalnych produkcji. Startujemy od Thelma i Louise z 1991r
Thelma (Geena Davis) jest gospodynią domową, żoną sprzedawcy dywanów. Jej życie sprowadza się do dbania o dom i gotowania posiłków mężowi, który traktuje ją jak duże, pozbawione własnego zdania, dziecko. Louise (Susan Sarandon), kobieta dojrzała, jest kelnerką, znudzoną i sfrustrowaną codziennym powtarzaniem tych samych czynności. Od lat żyje z muzykiem Jimmym (Michael Madsen), który nie może zdecydować się na małżeństwo. Pewnego dnia obie przyjaciółki postanawiają oderwać się od codzienności i wybrać na weekend do wynajętego domku w górach. Zatrzymują się na drinka w przydrożnym barze. Tam za sprawą alkoholu, muzyki i tańców Thelma rozluźnia się. Rozbawiona wychodzi na powietrze z poznanym przed chwilą mężczyzną. Przeżywa szok, gdy ten na parkingu próbuje ją zgwałcić. Z opresji wybawia ją Louise, zabijając napastnika. Przerażone tym, co się stało, przyjaciółki uciekają w kierunku Meksyku – mitycznego celu podróży wszelkich banitów…

Później Malena – obraz z piękną Monicą Belucci
Pogrążony w marzeniach o filmowym romansie, Renato Amoroso staje się sekretnym cieniem Maleny, szpiegującym każdy jej zmysłowy ruch. Wszystkie najdrobniejsze wydarzenia w jej życiu obserwuje z chłopięcą wybujałą zmysłowością. Nawet gdy jego rodzice podejmują komiczne próby oduczenia go tego „grzesznego” i „niezdrowego” zachowania – zabijają mu deskami okna, zabierają go do księdza egzorcysty, a następnie prostytutki – Renato kontynuuje obserwację Maleny. Widzi, jak wydarzenia w jej życiu przybierają zły obrót, jak Malena staje się wdową, a następnie obiektem długo powstrzymywanej żądzy, zazdrości i gniewu, jak staje się zarzewiem erotycznej i uczuciowej burzy, która spada na Castelcuto. Kiedy Malena zostaje upokorzona i wydziedziczona przez ojca, trafia przed sąd, traci źródło dochodów i zostaje bez grosza, Renato musi stawić czoła prowincjonalnej mentalności. I gdy wszystko wydaje się być stracone, on znajduje odwagę, by przejść do czynów i stawić czoła przeciwnościom, podejmuje ryzyko i pomaga Malenie w najbardziej nieoczekiwany sposób.
kino-samochodowe-2018
źródło: PPNT


polub nas na facebooku