Jonn-del-Toro-koncertRozpoczynające się 21 sierpnia, Puławskie Lato Bluesowe, to nie tylko zajęcia warsztatowe, wieczorne jam sessions w towarzystwie wspaniałej kadry instruktorskiej, to także niezwykłe koncerty. Muzycznym gościem tegorocznej edycji Puławskiego Lata Bluesowego będzie znakomity bluesman, wirtuoz gitary z Teksasu – Jonn Del Toro Richardson z zespołem.

Jonn Del Toro Richardson muzykę bluesową interpretuje w unikalny sposób, łącząc szeroki wachlarz stylistyk: od teksańskiego bluesa po latin funk. W 2005 roku wraz z zespołem The Blue Mercy Band wziął udział w International Blues Challenge w Memphis, gdzie zdobył główną nagrodę. W 2008 roku album zespołu pt. „Cotton Field To Coffee House” uhonorowano Blues Music Award w kategorii Best New Artist Debiut. Jonn Del Toro Richardson występuje też na czele własnego zespołu i towarzyszy innym liderom (Otis Taylor, Bob Margolin, Hubert Sumlin, James Cotton, Bob Stroger, Willie “Big Eyes” Smith, Anson Funderburgh, Ronnie Earl, Rich Del Grosso, Gary Moore). W 2013 roku wspólnie z Seanem Carney’em nagrali album „Drivin’ Me Wild”. W roku 2015 ukazał się solowy debiut Jonna zatytułowany „Tengo Blues” (nominowany do Blues Blast Music Award).

Jonn Del Toro Richardson wystąpi wraz z zespołem w składzie:
Lenny Paul – bas,
Pascal Delmas – perkusja.

Na koncert zapraszamy 24 sierpnia br. o godz. 20:00 do Klubu Peweks Art&Music (ul. Centralna 1). Bilety w cenie 35 zł do nabycia w kasie POK „Dom Chemika”, tel. 81 886 20 24 oraz przed koncertem w klubie.
Plakat-Jonn-del-Toro


polub nas na facebooku