Wraz z nowym rokiem szkolnym POK „Dom Chemika” rozpoczyna nabór do do wszystkich sekcji artystycznych. W ofercie każdy znajdzie coś dla siebie, są zarówno zajęcia teatralne, taneczne oraz plastyczne, których celem jest rozwijanie zainteresowań i pasji, odkrywanie talentów i pobudzanie kreatywności. Zapisy prowadzone są do końca września na portierni POK oraz osobiście u instruktorów.

TEATR

Podczas zajęć teatralnych uczestnicy pracują nad warsztatem aktorskim, interpretacją, wyrażaniem emocji na scenie. Poznają różne techniki teatralne np. teatr lalek, animację przedmiotu, improwizację teatralną, uczą się recytować i tworzą własne spektakle teatralne.

W ofercie na rok 2018/2019 proponujemy zajęcia: Dziecięcego Teatrzyku „Figielek”Koła Konferansjerów i Recytatorów, warsztaty dla 5-latków „Zabawa w Teatr”, zajęcia Teatru Lalek „Muchomor” oraz Teatru SPUT².

TANIEC

W czasie zajęć tanecznych dzieci, młodzież i dorośli kształtują swoją wrażliwość muzyczną, uczą się podstawowych kroków, elementów akrobatyki, baletu, opanowują układy choreograficzne, poznają podstawy tańca klasycznego, ludowego i współczesnego.

W ofercie na rok 2018/2019 znajdują się zajęcia: Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle”Zespołu Baletowego „Etiuda” oraz Studia Tańca „Pokus”.

PLASTYKA

Zajęcia plastyczne oferują naukę dostosowaną do potrzeb i indywidualnych możliwości uczestnika, związaną ze zdobywaniem umiejętności w zakresie rozmaitych technik malarskich, rysunku i podstaw grafiki.

W roku 2018/2019 zapraszamy na zajęcia do grupy plastycznej prowadzonej przez Ryszarda Ruska.

Ze względu na trwającą modernizację naszego Ośrodka, zajęcia poszczególnych formacji artystycznych realizowane są zarówno w pawilonie POK „Dom Chemika” (ul. Wojska Polskiego 4), jak i w różnych lokalizacjach na terenie Puław. Serdecznie dziękujemy wszystkim instytucjom, które wspierają POK „Dom Chemika” i na czas remontu i użyczają nam swoich sal, natomiast naszym podopiecznym życzymy powodzenia w nowym roku kulturalnym. Efekty całorocznej pracy wychowanków POK będą prezentowane podczas wystaw, występów i koncertów galowych.

Szczegóły dotyczące zapisów na zajęcia znajdują się na stronie internetowej POK: www.domchemika.pl

źródło: POK „Dom Chemika”


polub nas na facebooku