policjaFunkcjonariusze z Komisariatu Policji z Kurowa udaremnili próbę wyłudzenia ponad 10 tys. zł od mieszkanki gminy Końskowola. Ogromną zasługę mają w tym pracownicy banku, którzy zauważyli dziwne zachowanie klientki wypłacającej wszystkie oszczędności i powiadomili dyżurnego puławskiej komendy.

Po raz kolejny oszuści działający metodą „na policjanta” zaatakowali. Tym razem do próby wyłudzenia znacznej sumy gotówki doszło w gminie Końskowola. Najpierw kobieta – oszustka zadzwoniła do 62-letniej mieszkanki tej gminy na telefon stacjonarny i poprosiła o podanie numeru telefonu komórkowego. Była tak przekonywująca, że rozmówczyni uwierzyła, że dzwoni do niej kuzynka i podała numer komórki. Po chwili, na podany numer zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji w Lublinie.

Poinformował mieszkankę gminy Końskowola, że pieniądze zgromadzone na jej koncie bankowym są zagrożone, oszuści planują je wypłacić i w związku z tym niezwłocznie powinna sama dokonać wypłaty. Dla uwiarygodnienia, polecił jej wybranie numeru 997, bez rozłączania się. Gdy kobieta wybrała numer, mężczyzna odezwał się, udając, że odbiera telefon i kontynuował rozmowę. Przekonał w ten sposób swoją rozmówczynię, że dodzwoniła się na policję.

W efekcie 62-latka wypłaciła z konta w banku ponad 10 tys. zł i taksówką udała się do Lublina, gdzie w umówionym miejscu miała zostawić pieniądze. Na szczęście czujność zachowali kasjerka z banku w Końskowoli oraz pracownik ochrony. Wydało im się podejrzane, że ich stała klientka nagle wypłaciła wszystkie pieniądze, była przy tym nerwowa i dziwnie ostrożna. Dlatego pracownik ochrony zapamiętał numery rejestracyjne taksówki i zadzwonił do dyżurnego policji.

Dyżurny przekazał informację o podejrzeniu próby oszustwa policjantom znajdującym się w służbie. Funkcjonariusze z Kurowa zareagowali błyskawicznie. Jeszcze nim kobieta dojechała taksówką z Końskowoli do Kurowa, zatrzymali samochód
i udaremnili przekazanie pieniędzy oszustom.

Niedługo później do dyżurnego zgłosił się kolejny mieszkaniec gminy Końskowola, którego oszuści próbowali oszukać w ten sam sposób, ale mężczyzna nie dał się nabrać i rozłączył rozmowę. Na tej podstawie, można wywnioskować, że obecnie przestępcy podejmują próby oszukania mieszkańców mniejszych miejscowości, gdzie ludzie są bardziej ufni i często nie słyszeli o takim sposobie popełniania przestępstw.
źródło: KPP Puławy


polub nas na facebooku