oRycerzuPryszczycerzu26 marca 2017 roku o godzinie 16:01 w małej sali teatralnej Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”, odbędzie się premiera nowej sztuki Teatru Lalek MUCHOMOR.


Teatr Lalek MUCHOMOR przygotował nową premierę dla dzieci. Jest to baśń „O Rycerzu Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce” wg Marty Guśniowskiej. Lalkowy spektakl opowiada o tym, że to co z pozoru jest piękne, nie zawsze jest wartościowe. W Królestwie Pięknogrodzie Królewnę Pięknotkę irytuje fakt, ze wszyscy widzą w niej tylko to,że jest śliczną panienką, a nie również mądrą i wrażliwą osobą. Nie podobają się jej zalotnicy – Książę Blawatek, Baron Modniak i Królewicz Piękniewicz egoistycznie zapatrzeni w siebie i swoją urodę.
Królewna wymyśla fortel, by przekonać się, kto zasługuje na jej rękę. Pomaga jej w tym Wiedźmiła. Serce Pięknotki skradł niepozorny, pełen kompleksów z powodu pryszczy, Rycerz Pryszczycerz. Królewna dostrzegła w nim wartości o wiele ważniejsze niż uroda.

Bajkę wyreżyserowała oraz przygotowała lalki i scenografię instruktorka zespołu Grażyna Idzik -Dominiak. O stronę muzyczną zadbał Zbigniew Jonak.

Wstęp za zaproszeniami. Na początku kwietnia spektakl prezentowany będzie dla szerszej publiczności.
oRycerzuPryszczycerzu2


polub nas na facebooku