SprzetWybieganieBieganieW dniach 7 – 11 grudnia 2017 r. we francuskim Epernay w regionie Grand Est odbyły się Mistrzostwa Świata INAS w biegach przełajowych. The International Federation for Intellectual Impairment Sport (INAS) to Międzynarodowa Organizacja Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie organizująca imprezy najwyższej rangi światowej.

We Francji Polskę reprezentowało trzech zawodników: Agata Pitura, Karol Kluziak oraz Daniel Pek. Karol Kluziak jest uczniem Gimnazjum nr 8 w SOSW w Puławach i trenuje w Uczniowskim Klubie Sportowym „Maratończyk” pod okiem Pani mgr Agnieszki Adamczyk. Karol, po wielu sukcesach na Mistrzostwach Polski, zakwalifikowany został do Kadry Narodowej organizacji „Sprawni Razem”.

Karol w biegach na 3 km i 7 km w debiucie na tak ważnej imprezie uplasował się w środku stawki, co jest ogromnym osiągnięciem ze względu na to, że był najmłodszym uczestnikiem mistrzostw i jako junior rywalizował w konkurencji z dorosłymi zawodnikami. Trener Kadry „Biało-Czerwonych” Pan Piotr Czuto stwierdził, że Karol zebrał cenne doświadczenie i jego wyniki dobrze rokują na przyszłość. „Zobaczył, ile mu jeszcze brakuje do czołówki, ale znając go, weźmie się do pracy” – ocenił start podopiecznego.
źródło: Powiat Puławy


polub nas na facebooku