WarsztatyJazzowePulawy2017Puławy po raz kolejny stały się międzynarodową stolicą jazzu. W dniach 6-16 lipca odbędą się 47. Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe. Przez prawie dwa tygodnie w naszym mieście będą rozbrzmiewały dźwięki muzyki improwizowanej.


Ponad 120 uczestników spotkań będzie ćwiczyć z doświadczonymi instruktorami w siedmiu klasach instrumentalnych i cieszącej się największym zainteresowaniem – klasie wokalnej. Pod okiem międzynarodowej kadry i elity polskiej muzyki jazzowej, wokaliści i instrumentaliści szlifują swoje umiejętności oraz przygotowują się do koncertów finałowych, które odbędą się w piątek i sobotę – 14 i 15 lipca. Podczas koncertu podsumowującego warsztaty, wręczona zostanie Nagroda Prezesa Firmy RUKE – puławskiego producenta usług szklarskich.

– Tradycja grania jazzu w Puławach sięga lat 90. Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz letnich wydarzeń w naszym ośrodku. Jest to wyjątkowa okazja, by uczyć się od najlepszych jazzmanów z kraju i zza granicy – mówi Zbigniew Śliwiński, dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”

W programie warsztatów przewidywany jest również udział tzw. visiting professors, którzy poprowadzą dla uczestników specjalnie zajęcia. W tym roku, wśród zaproszonych artystów i pedagogów, pojawią się m. in.: Dante Luciani, dr Russ Spiegel, Kuba Stankiewicz, Piotr Schmidt, Sibel Köse, Janusz Szprot, Maria Sadowska, Wojciech Pulcyn, Adam Wendt czy Paweł Dobrowolski.

– Międzynarodowe Warsztaty Jazzowe to nie tylko wyjątkowy czas dla uczestników, to również okazja dla mieszkańców Puław do bycia na koncertach i jam sessions z udziałem wybitnych artystów jazzowych – dodaje Zbigniew Śliwiński

6 lipca o godzinie 17:30 w holu górnym „Domu Chemika” odbędą się wernisaże dwóch wystaw towarzyszących warsztatom: retrospektywa fotograficzna Łukasza Fedorowicza oraz wystawa Grupy Foto Jazz i Andrzeja Rumianowskiego.

Tegoroczna 47. edycja Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych prawdopodobnie będzie ostatnią, jaką miłośnicy eterycznych dźwięków będą mieli okazję zobaczyć w starych murach „Domu Chemika”, z uwagi na zbliżającą się modernizację obiektu.

Organizatorami wydarzenia są: Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” oraz Fundacja Jazz Jamboree.
Szczegółowy program wydarzeń będzie pojawiał się na bieżąco na stronie internetowej POK „Dom Chemika”.

Wstęp na jam session – 6 zł
Wstęp na koncerty – 10 zł
Karnet na wszystkie wydarzenia – 50 zł
jazz-plansz2
źródło: POK „Dom Chemika”


polub nas na facebooku