Wystawa-Kazimierz-Kotlinski15 września 2017 roku o godzinie 18:00 w Puławskiej Galerii Sztuki POK „Dom Chemika” odbędzie się wernisaż wystawy Kazimierza Kotlińskiego „Reminiscencje natchnień”.

Prezentowana w Puławskiej Galerii Sztuki wystawa noszącą tytuł „Reminiscencje natchnień”, ma swoją interpretację, należy bowiem do oryginalnego zbioru pod względem kolorytu, formy, treści i użytego tworzywa. W swoich wywodach literackich Kazimierz Kotliński często nawiązywał do podwójności znaczenia rzeczy i zjawisk w szerokim sposobie patrzenia na zachodzące przemiany. Pochodna tych obserwacji niekiedy przekłada się także na ujęcia plastyczne. Część obrazów poświęconych jest rodzinie Czartoryskich, niekiedy w symbolicznym ujęciu.

Wystawa czynna codziennie (oprócz sobót) w godzinach 11:00-17:00 od 17 września do 8 października 2017 roku.

Kazimierz Kotliński urodził się w Piaskach k. Lublina (1927).Świadectwo maturalne otrzymał w Lublinie. Najpierw rozpoczął studia ekonomiczne (KUL), a potem ukończył Politechnikę w Krakowie. Tam tez przebiegała jego edukacja plastyczna pod opieką Adama Bunscha, ucznia Józefa Mehoffera. Dobrze znany, emerytowany zasłużony nauczyciel, dyrektor Zespołu Szkół Chemicznych w Puławach (ZST), pedagog, animator kultury, artysta malarz, poeta, pisarz. Prowadził ćwiczenia i wykłady na wyższych uczelniach.
Wystawa-Kazimierz-Kotlinski-2017


polub nas na facebooku