PsyDoAdopcjiplakatPiesekKolejne pieski przebywające w puławskim schronisku, czekające na nowych kochających właścicieli. Dziś poznamy psy do adopcji: Pedro, Wedel i suczkę Gusię .

„Przyjdź, Pokochaj, Adoptuj” te trzy słowa stały się kluczem do szczęścia zwierzaków przebywających w schronisku. Szczęściem dla każdego bezdomnego kota czy psa jest adopcja, udana i już na zawsze. Akcja ma na celu promocję schroniska na zewnątrz, by informacje o możliwości adopcji oraz pomocy trafiła do coraz większej liczby osób.

Należy pamiętać, że adopcja to odpowiedzialna decyzja i musi być dobrze przemyślana. Zachęcamy przed jej podjęciem do zapoznania się z krótkim przewodnikiem „przed adopcją„, „w trakcie adopcji” oraz „po adopcji„.

Wedel – pies do adopcji

wedel-17-of-27Od zawsze pilnował podwórka… Na stare lata gdy przestał szczekać a jego kondycja spadła ktoś wybrał najprostsze rozwiązanie – wyrzucił Wedla… 🙁 Przez długi czas siedział na przystanku PKP, po jakimś czasie ktoś zgłosił, że został potrącony przez samochód. Tak trafił do schroniska ten uroczy pies ze zdjęć. Wedel jak widać po jego pyszczku ma już swoje lata, uwielbia jednak pobiegać po wybiegu i poskakać na człowieka z radości, że wyszedł na spacerek. Bardzo ładnie chodzi a smyczy, akceptuje inne psiaki, jest grzeczny i przyjacielski. A jego kolor sierści jest cudowny! – taka czekoladka 😀 Wierzymy, że nasz staruszek znajdzie jeszcze cudowny domek. W pełni na niego zasługuje 🙂 Nie jestem psem któremu w głowie łobuzerskie wybryki, potrzebuje ciepła, swojego posłania i co najważniejsze dużej dawki miłości!

Wedel ma około 9 lat, jest odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, wykastrowany i zachipowany.
Więcej zdjęć pod linkiem: Wedel galeria zdjęć

Pedro – pies do adopcji

tn_pedro-8Ten uroczy, rudziutki piesek to Pedro.
Gdy trafił do schroniska bał się ludzkiego dotyku 🙁 Za każdym razem, gdy ktoś przechodził koło jego boksu chował się do budy. Mimo lęku jaki towarzyszył Pedro, podczas socjalizacji ani razu nie warknął. Nie pokazał nawet zębów. Nie chciał nic zrobić człowiekowi, po prostu się go bał. Kulił się przy najdrobniejszym ruchu. Podczas dotyku, było widać, że nie jest to dla niego komfortowe. Jednak oswajanie Pedro z człowiekiem nie trwało bardzo długo. Dzięki wolontariuszom, nasz rudzielec bardzo się otworzył 🙂 Na widok człowieka szaleje w boksie, a gdy widzi smycz, czasem aż trudno go podpiąć. Obecnie nie ma już żadnego problemu, żeby wyszedł na spacer z zupełnie obcą osobą. Polubił obecność człowieka 😀
Pedro nadaje się do domu w którym są inne psy, koty, małe dzieci. Jest idealny do każdego domu. Nie wymaga większego ruchu, dość szybko się męczy, ze względu na to, że w schronisku nie jesteśmy w stanie zapewnić zarówno jemu, jak i innym podopiecznym dużej ilości ruchu. Jednak to kwestia wyrobienia kondycji. Kto pokocha tego cudaka?

Pedro jest młodym psiakiem, ma około 3 lat. Jest odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, wykastrowany i zaczipowany.
Więcej zdjęć pod linkiem: Pedro galeria zdjęć

Gusia – suczka do adopcji

tn_gusia-13Co tak piękna i młoda sunia robi w schronisku? Jak się tutaj znalazła?

Do schroniska trafiła razem z szóstką szczeniaków, znaleziona została w opuszczonym budynku, w którym na pewno spędziła dłuższy czas i to tam wychowała maluchy… Gusia przez pewien czas była niepewna, przestraszona i nie chciała wychodzić na spacery, ale bardzo szybko się przełamała 🙂 Teraz sunia jak już pozna człowieka, po krótkim czasie zaczyna pokazywać jakim jest kochanym psem. Merda ogonkiem, biega, skacze… Widać, że uwielbia obecność człowieka, wychodząc z boksu zaczyna zaczepiać i wtulać się w niego 😀 Chętnie chodzi na spacery i wybiegi, ładnie chodzi na smyczy, w dodatku poza schroniskiem zmienia się w kompletnie innego psa – szczęśliwszego.

Gusieńka nie akceptuje innych zwierząt, ma około 3 lat, jest zaszczepiona, wysterylizowana, zachipowana, odpchlona i odrobaczona.
Więcej zdjęć pod linkiem: Gusia galeria zdjęć

Kontakt w sprawie adopcji:

  • 8:00 – 16:00 tel. 667 706 607

Adopcje:

  • Puławy ul. Komunalna 11
  • poniedziałek – piątek w godz. 12:00 – 15:30
  • sobota w godz. 10:00 – 11:30

źródło: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Puławach


polub nas na facebooku