PsyDoAdopcjiPulawyplakatPiesekKolejne pieski przebywające w puławskim schronisku, czekające na nowych kochających właścicieli. Dziś poznamy psy do adopcji: Gonzo, suczka Esta i szczeniaki.

„Przyjdź, Pokochaj, Adoptuj” te trzy słowa stały się kluczem do szczęścia zwierzaków przebywających w schronisku. Szczęściem dla każdego bezdomnego kota czy psa jest adopcja, udana i już na zawsze. Akcja ma na celu promocję schroniska na zewnątrz, by informacje o możliwości adopcji oraz pomocy trafiła do coraz większej liczby osób.

Należy pamiętać, że adopcja to odpowiedzialna decyzja i musi być dobrze przemyślana. Zachęcamy przed jej podjęciem do zapoznania się z krótkim przewodnikiem „przed adopcją„, „w trakcie adopcji” oraz „po adopcji„.

Gonzo – pies do adopcji

gonzo-17-of-17Czy ktoś go wyrzucił? A może Gonzo uciekł ze swojego domu? Nie wiemy… Czasem do schroniska trafiają psy tak śliczne, młode i przekochane, aż nie rozumiemy dlaczego nie mają domku.
Gonzo to energiczny i bardzo skoczny psiak. On tak ma, uwielbia skakać 🙂 Zrobienie mu ładnego zdjęcia to nie taka prosta sprawa 😉 Za tym psem ciężko nadążyć. Bardzo lubi się bawić piłeczkami, maskotkami, no po prostu wulkanik energii 😉 Gonzo poza bieganiem i skakaniem lubi też się poprzytulać i pomiziać. Ma piękne umaszczenie i przemiłą sierść, jest młody, akceptuje inne psy. Mamy nadzieję, że taki super psiak szybko znajdzie dom!

Gonzo ma około 2 lat, jest odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, wykastrowany i zachipowany.
Więcej zdjęć pod linkiem: Gonzo galeria zdjęć

Esta – suczka do adopcji

esta-7-of-7Wychowana na dziko, wiele miesięcy oglądania człowieka tylko z daleka…czego można się spodziewać po takim psiaku? Leżenia w kącie, drżenia przy dotyku jak galaretka 🙁 Taki widok jest straszny 🙁 Ale noszenie na rękach, głaskanie i kontakt z psami, które są socjalizowane potrafi działać cuda 🙂 Esta baardzo się otworzyła, do ideału brakuje już niewiele, a na pewno wszystko będzie przebiegać szybciej w kochającym domu! Esta uwielbia się bawić z innymi psami, nie wybrzydza przy jedzeniu i rośnie jak na drożdżach 🙂 Kto pokocha tę śliczną sunię i da jej ogromną ilość miłości? Esta odda całe swoje serduszko!

Esta ma około 4 miesięcy, jest odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona i zachipowana.
Więcej zdjęć pod linkiem: Esta galeria zdjęć

Szczeniaki do adopcji

SzczeniakiDo schroniska ostatnio trafiło 9 szczeniaków, 1 z nich znalazł już domek, ale pozostała 8 nadal do adopcji! ❤ Kto pokocha? Są bardzo pocieszne, niesamowicie kontaktowe, uwielbiają się przytulać i wszystko zrobią by być przy człowieku chociaż chwilę 🙂 Nie pozwólmy tym ślicznym maluszkom dorastać w schronisku…niech szybko znajdą kochające domy!
Wszystkie są odrobaczone, odpchlone i zachipowane. Mają około 1,5 miesiąca.

Przed adopcją szczeniaka – WAŻNE!!
– szczeniaczek to nie zabawka! każde malutkie zwierzątko jest słodkie, ale pamiętaj, że maluch urośnie.
– maluch po opuszczeniu schroniska, ze względu na stres związany ze zmianą otoczenia może zachorować, dlatego przez pierwsze 10 dni nie zabierajmy go zbyt daleko od domu, unikajmy kontaktu z dorosłymi psami, a po upływie 10 dni wybierzemy się do weterynarza i zaszczepmy malca od chorób zakaźnych.
– ważną sprawą jest zgoda wszystkich członków rodziny na przygarnięcie malutkiego psiaka, żeby nie było nieporozumień i „zwrotów”.
– szczeniaczków nie sterylizujemy ani nie kastrujemy z wiadomych względów, dlatego liczmy się z koniecznością wykonania takiego zabiegu, gdy nasz psiak osiągnie dojrzałość płciową. Dzięki temu zapobiegamy bezdomności!
– trzeba mieć świadomość, że malutki psiak wymaga częstego karmienia, stałej opieki i sporych sił włożonych w jego wychowanie.
– przy adopcji każdego psa, czy to dorosłego, czy też szczeniaczka wymagany jest dowód osobisty.
– często pytacie jakiej wielkości będzie już dorosły maluch, niestety trudno jest określić wielkość psa w przyszłości, gdy nie znamy ich rodziców. Trzeba być przygotowanym na wszystko 🙂

Kontakt w sprawie adopcji:

  • 8:00 – 16:00 tel. 667 706 607

Adopcje:

  • Puławy ul. Komunalna 11
  • poniedziałek – piątek w godz. 12:00 – 15:30
  • sobota w godz. 10:00 – 11:30

źródło: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Puławach


polub nas na facebooku