plakatPiesekDziś przedstawiamy kolejne sylwetki trzech psiaków przebywających w puławskim schronisku, czekających na nowych kochających właścicieli. Tym razem będą to : Wojak, Gienio i Nugat .

„Przyjdź, Pokochaj, Adoptuj” te trzy słowa stały się kluczem do szczęścia zwierzaków przebywających w schronisku. Szczęściem dla każdego bezdomnego kota czy psa jest adopcja, udana i już na zawsze. Akcja ma na celu promocję schroniska na zewnątrz, by informacje o możliwości adopcji oraz pomocy trafiła do coraz większej liczby osób.

Należy pamiętać, że adopcja to odpowiedzialna decyzja i musi być dobrze przemyślana. Zachęcamy przed jej podjęciem do zapoznania się z krótkim przewodnikiem „przed adopcją„, „w trakcie adopcji” oraz „po adopcji„.

Wojak

tn_wojak-11Jak opisać Wojaka? Hmm jest to dość ciężkie. Nie wiemy co w życiu przeszedł… Nie mamy pojęcia czy jego poprzedni właściciel bił go i był nieobliczalny, czy może po prostu temperament „szorściaka” przerósł możliwości wychowawcze byłego pana i Wojak robił co tylko mu się podoba… Jedno jest pewne Wojak szybko się uczy i wystarczy tylko odpowiedni dom! 🙂
Wojak jest bardzo, naprawdę bardzo energicznym psem. Potrzebuje dużo ruchu i dużo zajęć. Jest niesamowicie pozytywnym psem, uwielbiającym głaskanie i przytulanie, czasem tylko nie daje sobie podpiąć smyczy lub rzuca się na inne psy. Nasz chłopak potrzebuje cierpliwego i doświadczonego właściciela, najlepiej domu bez małych dzieci, gdyż Wojak, nawet nieświadomie, może zrobić komuś krzywdę. Jest młody ma 6 lat. Co do akceptowania innych psów…akceptuje tylko niektóre, ale sądzimy, że po jakimś czasie i odpowiedniej pracy nad tym wszystko by się zmieniło 🙂 Czy psiak który potrzebuje więcej ruchu i czasu jest gorszy? Czy nie zasługuje na miłość? Nie! Kto pokocha Wojaka? 😀

Wojak jest odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, wykastrowany i zachipowany.
Więcej zdjęć pod linkiem: Wojak galeria zdjęć

Gienio

tn_gienio-6Gienio to bardzo przyjacielski i grzeczny piesek. Kiedyś pewnie miał dom. Nie wiemy dlaczego go stracił. Może ktoś go wyrzucił na stare lata, może uciekł i się zgubił, a może jego właściciel zmarł. Nie wiemy… Wiemy jedno, Genio dość długo błąkał się po wsi bezdomny. Do schroniska trafił zaniedbany i dość chudy. Na szyi ma okropne blizny, prawdopodobnie od łańcucha 🙁 Mimo to Gienio jest bardzo przyjacielski i szybko ufa nowemu człowiekowi. Gienio ma w sobie to COŚ. Coś co sprawia że chce się nim zająć, chce się go przytulić i kradnie serce przy pierwszym spotkaniu 🙂 To bez wątpliwości wyjątkowy pies, który zasługuje na cudowny dom, w którym poczuje się kochany 🙂 Gienio uwielbia ludzi i inne psy. Jest już starszy (ma około 10 lat), ale energii mu nie brakuje, można nawet powiedzieć, że w boksie się męczy i to bardzo 😉 Bez problemu dogaduje się z innymi psami, a nawet bardzo je lubi, a do tego bardzo ładnie chodzi na smyczy.

Gienio jest odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony i zachipowany. Nie został wykastrowany ze względu na zbyt duże ryzyko podczas zabiegu, gdyż mógłby się nie wybudzić ze względu na wiek oraz słyszalne szmery w sercu.
Więcej zdjęć pod linkiem: Gienio galeria zdjęć

Nugat

tn_nugat-3Trafił do schroniska wychudzony, a jego małe ciałko pokrywały kleszcze w niezliczonej ilości 🙁 Nugat przyszedł któregoś dnia na pewną posesję, spał w trawie i czekał aż los się do niego uśmiechnie. W końcu ktoś go zauważył i tak trafił do nas. Malutki, skulony i przestraszony piesek. Siedział w budzie i wszystko czujnie obserwował. Bał się ludzi, za wszelką cenę unikał z nimi kontaktu. Kiedyś taki był Nugat. Wystraszony i nieufny.
Wolontariusze i pracownicy schroniska próbowali przekonać do siebie małą przestraszoną kuleczkę. Póki co praca nie przynosiła efektów. Po jakimś czasie Nugat momentalnie się zmienił, ot tak z dnia na dzień 🙂 Zaczął odważnie wyglądać i szczekać, domagać się uwagi człowieka i nastawiać do głaskania. Nugacik nadal ma momenty że się boi, ale jest coraz lepiej. W nowym domu nasz kochany psiak na pewno szybciej się otworzy i zaufa ludziom 🙂
Nugat akceptuje inne psy i ładnie chodzi na smyczy 🙂

Nugat jest odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, wykastrowany i zachipowany. Ma około 3 lat.
Więcej zdjęć pod linkiem: Nugat galeria zdjęć

Kontakt w sprawie adopcji:

  • 8:00 – 16:00 tel. 667 706 607

Adopcje:

  • Puławy ul. Komunalna 11
  • poniedziałek – piątek w godz. 12:00 – 15:30
  • sobota w godz. 10:00 – 11:30

źródło: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Puławach


polub nas na facebooku