plakatPiesekDziś przedstawiamy kolejne sylwetki piesków przebywających w puławskim schronisku, czekających na nowych kochających właścicieli. Tym razem będą to szczeniaczki: Zuzia, Lara, Luna, Marta, Ewela i Lucy.

„Przyjdź, Pokochaj, Adoptuj” te trzy słowa stały się kluczem do szczęścia zwierzaków przebywających w schronisku. Szczęściem dla każdego bezdomnego kota czy psa jest adopcja, udana i już na zawsze. Akcja ma na celu promocję schroniska na zewnątrz, by informacje o możliwości adopcji oraz pomocy trafiła do coraz większej liczby osób.

Należy pamiętać, że adopcja to odpowiedzialna decyzja i musi być dobrze przemyślana. Zachęcamy przed jej podjęciem do zapoznania się z krótkim przewodnikiem „przed adopcją„, „w trakcie adopcji” oraz „po adopcji„.

Zuzia, Lara, Luna, Marta, Ewela i Lucy

W schronisku pojawiły się kolejne szczeniaki. Zostały znalezione w worku, wyrzucone do lasu 🙁 Na pastwę losu, zapewne gdyby nikt ich nie znalazł na czas to mogłoby być z nimi bardzo kiepsko 🙁 Na szczęście maluszki trafiły do nas. Są wesołe i mają niesamowity apetyt 🙂 Wolontariuszki nadały im imiona, głównie swoje 😉 i tak mamy Zuzię, Larę i Lunę (czarne) oraz Martę, Ewelę i Lucy (biszkopotowo-siwe). Dziewczynki czekają na najlepsze domy! Są do PILNEJ adopcji, gdyż schronisko to nie jest absolutnie miejsce dla psich dzieci.

Dziewczyny są odrobaczone, odpchlone i zachipowane.

Przed adopcją szczeniaka – WAŻNE!!
– szczeniaczek to nie zabawka! każde malutkie zwierzątko jest słodkie, ale pamiętaj, że maluch urośnie.
– szczenięta schronisko wydaje tylko osobom pełnoletnim ze stałym dochodem, ze względu na dość duże koszty opieki weterynaryjnej, które czekają przyszłego właściciela.
– maluch po opuszczeniu schroniska, ze względu na stres związany ze zmianą otoczenia może zachorować, dlatego przez pierwsze 10 dni nie zabierajmy go zbyt daleko od domu, unikajmy kontaktu z dorosłymi psami, a po upływie 10 dni wybierzemy się do weterynarza i zaszczepmy malca od chorób zakaźnych.
– ważną sprawą jest zgoda wszystkich członków rodziny na przygarnięcie malutkiego psiaka, żeby nie było nieporozumień i „zwrotów”.
– szczeniaczków nie sterylizujemy ani nie kastrujemy z wiadomych względów, dlatego liczmy się z koniecznością wykonania takiego zabiegu, gdy nasz psiak osiągnie dojrzałość płciową. Dzięki temu zapobiegamy bezdomności!
– trzeba mieć świadomość, że malutki psiak wymaga częstego karmienia, stałej opieki i sporych sił włożonych w jego wychowanie.
– przy adopcji każdego psa, czy to dorosłego, czy też szczeniaczka wymagany jest dowód osobisty.
– często pytacie jakiej wielkości będzie już dorosły maluch, niestety trudno jest określić wielkość psa w przyszłości, gdy nie znamy ich rodziców. Trzeba być przygotowanym na wszystko 🙂

Kontakt w sprawie adopcji:

  • 8:00 – 16:00 tel. 667 706 607

Adopcje:

  • Puławy ul. Komunalna 11
  • poniedziałek – piątek w godz. 12:00 – 15:30
  • sobota w godz. 10:00 – 11:30


polub nas na facebooku