plakatPiesekDziś przedstawiamy kolejne sylwetki trzech psiaków przebywających w puławskim schronisku, czekających na nowych kochających właścicieli. Tym razem będą to trzy szczeniaki: Atos, Aria i Cloi .

„Przyjdź, Pokochaj, Adoptuj” te trzy słowa stały się kluczem do szczęścia zwierzaków przebywających w schronisku. Szczęściem dla każdego bezdomnego kota czy psa jest adopcja, udana i już na zawsze. Akcja ma na celu promocję schroniska na zewnątrz, by informacje o możliwości adopcji oraz pomocy trafiła do coraz większej liczby osób.

Należy pamiętać, że adopcja to odpowiedzialna decyzja i musi być dobrze przemyślana. Zachęcamy przed jej podjęciem do zapoznania się z krótkim przewodnikiem „przed adopcją„, „w trakcie adopcji” oraz „po adopcji„.

Szczeniaki do adopcji Atos, Aria i Cloi

SzczeniakiDoAdopcji
Te śliczne maluszki to rodzeństwo 🙂 Cudny trikolor ze stojącymi uszami to Atosik, Cloi to brązowo – ruda księżniczka, a Aria to mała łobuziara (czarna – podpalana). Cała trójka jest niesamowita, już teraz widać różnice w charakterze 🙂 Atos to typ myśliciela, zawsze wszystko sam, zawsze trochę z boku i niezbyt nachalnie, Cloi to typ przytulaski, najchętniej siedziałaby ciągle blisko człowieka, natomiast Aria to typ słodkiej zadziory, pierwsza do zabawek, pierwsza do gonitw i do podgryzania sznurówek 😉 Wszystkie psie dzieci PILNIE potrzebują domków!

Maluchy mają około 3 miesięcy, są odrobaczone, odpchlone i zachipowane.

Przed adopcją szczeniaka – WAŻNE!!
– szczeniaczek to nie zabawka! każde malutkie zwierzątko jest słodkie, ale pamiętaj, że maluch urośnie.
– szczenięta schronisko wydaje tylko osobom pełnoletnim ze stałym dochodem, ze względu na dość duże koszty opieki weterynaryjnej, które czekają przyszłego właściciela.
– maluch po opuszczeniu schroniska, ze względu na stres związany ze zmianą otoczenia może zachorować, dlatego przez pierwsze 10 dni nie zabierajmy go zbyt daleko od domu, unikajmy kontaktu z dorosłymi psami, a po upływie 10 dni wybierzemy się do weterynarza i zaszczepmy malca od chorób zakaźnych.
– ważną sprawą jest zgoda wszystkich członków rodziny na przygarnięcie malutkiego psiaka, żeby nie było nieporozumień i „zwrotów”.
– szczeniaczków nie sterylizujemy ani nie kastrujemy z wiadomych względów, dlatego liczmy się z koniecznością wykonania takiego zabiegu, gdy nasz psiak osiągnie dojrzałość płciową. Dzięki temu zapobiegamy bezdomności!
– trzeba mieć świadomość, że malutki psiak wymaga częstego karmienia, stałej opieki i sporych sił włożonych w jego wychowanie.
– przy adopcji każdego psa, czy to dorosłego, czy też szczeniaczka wymagany jest dowód osobisty.
– często pytacie jakiej wielkości będzie już dorosły maluch, niestety trudno jest określić wielkość psa w przyszłości, gdy nie znamy ich rodziców. Trzeba być przygotowanym na wszystko 🙂

Kontakt w sprawie adopcji:

  • 8:00 – 16:00 tel. 667 706 607

Adopcje:

  • Puławy ul. Komunalna 11
  • poniedziałek – piątek w godz. 12:00 – 15:30
  • sobota w godz. 10:00 – 11:30


polub nas na facebooku