plakatPiesek
Dziś przedstawiamy kolejne sylwetki trzech psiaków przebywających w puławskim schronisku, czekających na nowych kochających właścicieli.

„Przyjdź, Pokochaj, Adoptuj” te trzy słowa stały się kluczem do szczęścia zwierzaków przebywających w schronisku. Szczęściem dla każdego bezdomnego kota czy psa jest adopcja, udana i już na zawsze. Akcja ma na celu promocję schroniska na zewnątrz, by informacje o możliwości adopcji oraz pomocy trafiła do coraz większej liczby osób.

Należy pamiętać, że adopcja to odpowiedzialna decyzja i musi być dobrze przemyślana. Zachęcamy przed jej podjęciem do zapoznania się z krótkim przewodnikiem „przed adopcją„, „w trakcie adopcji” oraz „po adopcji„.

Psy do adopcji

Sonia
tn_sonia-13Radosna, bardzo wdzięczna i energiczna – taka jest Sonia 🙂 Sunia trafiła do schroniska z ogromnymi problemami skórnymi, na szczęście z tym sobie poradziliśmy…pozostałość po złych czasach to jedno mniejsze uszko, lekko zdeformowane 🙁 Sonia jest wspaniałym psiakiem, który uwielbia spacery, nawet bardzo długie 🙂 Bez problemu radzi sobie również podczas biegania, co nie raz udowodniła na zawodach dogtrekkingu z wolontariuszami! Kilka razy również stawała na podium! 😀 Sonia bez problemu dogaduje się z psami, z suczkami nie zawsze, gdyż jest typem pieska, który lubi mieć wszystko pod kontrolą 😉 Jest bardzo posłuszna, szybko się uczy i idealnie nadaje się do domu z dziećmi. Czyżby to kolejna psinka z naszego schroniska, która jest idealna? Wydaje nam się że TAK! Dlatego dziwi nas to że tak długo już szuka domu 🙁 Pomóżmy Soni znaleźć dom jak najszybciej!

Sonia jest odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona, wysterylizowana i zachipowana. Ma około 5 lat. Sonia w schronisku dostaje tylko specjalistyczną karmę typu „Hypoallergenic”, z tego względu gdyż inna karma powoduje nawroty problemów skórnych. W nowym domu również powinna być karmiona tylko i wyłącznie taką karmą.

Maksi
maksi_1Maksi to śliczna kuleczka na czterech łapkach 🙂 Sunia jest wesoła, bardzo radosna i niesamowicie słodka. Uwielbia człowieka i wszystko ją interesuje. Maksi bardzo szybko się uczy, ale trzeba mieć oczy dookoła głowy, bo niunia lubi gryźć co tylko znajdzie na swojej drodze 😉 Im szybciej nasze maleństwo opuści schronisko tym lepiej dla niej 🙂 🙂

Maksi jest odrobaczona, odpchlona i zachipowana.

Przed adopcją szczeniaka – WAŻNE!!
– szczeniaczek to nie zabawka! każde malutkie zwierzątko jest słodkie, ale pamiętaj, że maluch urośnie.
– szczenięta schronisko wydaje tylko osobom pełnoletnim ze stałym dochodem, ze względu na dość duże koszty opieki weterynaryjnej, które czekają przyszłego właściciela.
– maluch po opuszczeniu schroniska, ze względu na stres związany ze zmianą otoczenia może zachorować, dlatego przez pierwsze 10 dni nie zabierajmy go zbyt daleko od domu, unikajmy kontaktu z dorosłymi psami, a po upływie 10 dni wybierzemy się do weterynarza i zaszczepmy malca od chorób zakaźnych.
– ważną sprawą jest zgoda wszystkich członków rodziny na przygarnięcie malutkiego psiaka, żeby nie było nieporozumień i „zwrotów”.
– szczeniaczków nie sterylizujemy ani nie kastrujemy z wiadomych względów, dlatego liczmy się z koniecznością wykonania takiego zabiegu, gdy nasz psiak osiągnie dojrzałość płciową. Dzięki temu zapobiegamy bezdomności!
– trzeba mieć świadomość, że malutki psiak wymaga częstego karmienia, stałej opieki i sporych sił włożonych w jego wychowanie.
– przy adopcji każdego psa, czy to dorosłego, czy też szczeniaczka wymagany jest dowód osobisty.
– często pytacie jakiej wielkości będzie już dorosły maluch, niestety trudno jest określić wielkość psa w przyszłości, gdy nie znamy ich rodziców. Trzeba być przygotowanym na wszystko 🙂

Bogdan
tn_bogdan-2Bogdan to kundelek czystej krwi 😉 Czarny – podpalany, z tą charakterystyczną dla siebie iskierką w oczach, do tego na krótkich łapkach, ale dość mocno zbudowany. Z pyszczka, gdzieś może przodkiem był jakiś rasowiec, ale jaki tego nikt nie wie. Bogdan jest bardzo wesołym, przyjaznym psiakiem. Uwielbia kontakt z człowiekiem, garnie się do niego i uwielbia każdy spacer bez wyjątku. Potrafi okazywać czułości, radość oraz smutek, gdy po raz kolejny musi wracać do boksu 🙁 Mimo już dobrych kilku latek na karku, Bogdan jest w wyjątkowo dobrej kondycji i nie brakuje mi wigoru. Bez problemu może zamieszkać w bloku, z osobami starszymi, jak i z dziećmi. Dom z ogródkiem również mile widziany 😉 Z innymi psami z reguły się dogaduje, gdy trafił do schroniska przez jakiś czas mieszkał w boksie z kolegą i nie było między nimi spięć. Przyjdź, Pokochaj, Adoptuj Bogdana! Zyskasz wspaniałego przyjaciela na wiele lat! 😀

Bogdan ma około 8 lat, jest odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, wykastrowany i zachipowany.

Kontakt w sprawie adopcji:

  • 8:00 – 16:00 tel. 667 706 607

Adopcje:

  • Puławy ul. Komunalna 11
  • poniedziałek – piątek w godz. 12:00 – 15:30
  • sobota w godz. 10:00 – 11:30


polub nas na facebooku