plakatPiesekNasza redakcja dołącza do akcji „Przyjdź pokochaj adoptuj” organizowanej przez Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Puławach. Co tydzień będziemy publikowali zdjęcia z opisami psów i kotów, które w schronisku czekają na nowych kochających właścicieli.

„Przyjdź, Pokochaj, Adoptuj” te trzy słowa stały się kluczem do szczęścia zwierzaków przebywających w schronisku. Szczęściem dla każdego bezdomnego kota czy psa jest adopcja, udana i już na zawsze. Akcja ma na celu promocję schroniska na zewnątrz, by informacje o możliwości adopcji oraz pomocy trafiła do coraz większej liczby osób.

W tym tygodniu przedstawiamy sylwetki trzech psiaków oraz małych kotków przebywających w  puławskim schronisku. Należy pamiętać, że adopcja to odpowiedzialna decyzja i musi być dobrze przemyślana. Zachęcamy przed jej podjęciem do zapoznania się z krótkim przewodnikiem „przed adopcją„, „w trakcie adopcji” oraz „po adopcji„.

Psy do adopcji

Iskra
tn_iskra-4Wiele lat bezdomności, ile razy rodziła i wychowywała szczeniaki, tego nikt się nie dowie 🙁 Ile z nich do dzisiaj żyje…tego też się nie dowiemy 🙁 Teoretycznie miała „dom”, tylko że tak naprawdę wychowywała się sama, walczyła o jedzenie i unikała kontaktu z człowiekiem. Iskra wyrosła na tak zwanego dzikiego psa, bezdomność zakodowała się w niej bardzo mocno. Pewnego dnia trafiła do schroniska, razem z kolejnym miotem (do adopcji została jeszcze Cleo vel Bójka). Iskra trzęsła się ze strachu, chowała w budzie, a jak już zaczęła z niej wychodzić to donośnie szczekała 🙁 Warczała, gdy ktoś chciał ją dotknąć 🙁 Ostrzegała bardzo długo…ale wolontariuszka Lenka zawzięła się jak zwykle! Teraz Nasza Iskierka wychodzi na spacery na smyczy, przesiaduje na wybiegu i powolutku przestaje się spinać przy głaskaniu 🙂 Agresja już jej minęła i teraz z dnia na dzień jest tylko lepiej 😀 Iskra na pewno w cierpliwym i kochającym domu, otworzy się szybciej 🙂 Dobrze, gdyby również zamieszkała z innym – zrównoważonym psem, wtedy o wiele łatwiej nauczyłaby się odpowiednich psich zachowań! 🙂 Iskra jest mądra, śliczna i na pewno będzie najwierniejszym psem pod słońcem! Pokochaj Iskierkę! Zabierz ją do siebie! 😀

Wydarzenie Iskry – LINK.
Iskra ma około 5 lat, jest odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona, wysterylizowana i zachipowana.

Nika
nika_1Dlaczego akurat Nika? Powód jest bardzo prosty…od paniki. Gdy trafiła do schroniska siedziała skulona w budzie i ze strachu trzęsła się niczym galaretka 🙁 Niesamowicie bała się człowieka, dotyk dodatkowo paraliżował…ale nie próbowała gryźć, nigdy nie zawarczała, nie pokazała zębów… Po prostu się bała, aż nie do uwierzenia było to że ktoś aż tak ją skrzywdził…tak bardzo człowiek źle się jej kojarzył… Na szczęście wolontariuszka Zuzia uparcie chodziła do Niki i oswajała ją z dotykiem, ze smyczą. Oswajanie przyniosło delikatne straty, dwie smycze zostały pogryzione…ale to nic w porównaniu z efektami jakie zostały osiągnięte 😀 Nika obecnie chętnie wychodzi na spacery, uwielbia je i ślicznie chodzi na smyczy 🙂 Polubiła kolegę Dextera i razem dumnie zwiedzają okolicę 🙂 Nika jest spokojna, miła, absolutnie nie jest tego typu psem, który rozpycha się łokciami by dostać to czego chce – wręcz przeciwnie. Poczeka na swoją kolej cierpliwie i dostojnie 🙂 Nika jest średniej wielkości psem, sięga do kolana, umaszczenie typowo dla kundelka…buro – siwe – kolorowe 😉 Za to spojrzenie Niki jest po prostu wyjątkowe 🙂 Zabierz sunię do siebie i daj jej szczęście już na zawsze!

Nika ma około 7 lat, jest odpchlona, odrobaczona, zaszczepiona, wysterylizowana i zachipowana.

Błażej
blazejBłażejek to taki pocieszny piesek, któremu na początku wszędzie się śpieszy, a potem najchętniej spieszyłby się ze swoim człowiekiem na spacerze lub wybiegu 🙂 Nie jest pierwszej młodości, ale bardzo łatwo można go zachęcić do zabawy…głaskaniem, czochraniem i zabawkami 🙂 Uwielbia się tarzać w trawie z radości! Błażej kocha człowieka całym sobą i kontakty z nim, jest pieskiem uległym, nienachalnym i stara się zrobić wszystko by dopasować się do ludzia 😉 Nie wykazuje agresji do innych psów, mieszkał przez jakiś czas z psem w boksie. Błażej będzie idealnym towarzyszem kogoś kto ma trochę czasu by go głaskać i przytulać 🙂 Na pewno potrzebuje miłości, tak wielkiej jaką on sam przygotował dla swojego przyszłego właściciela!

Błażej jest odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, wykastrowany i zachipowany. Ma około 8 lat.

Koty do adopcji

Aktualnie w schronisku przebywa kilkanaście małych kotków oraz kilka dorosłych. Są zarówno bure, czarne, dwu i trzy kolorowe. Najlepiej wybrać się samemu do schroniska by wybrać tego jedynego 🙂 Poniżej prezentujemy kilka maluchów.

Alfred, Ninja i Nina


Alfred (biało – bury) i Ninja (bury) to rozbrykane kocurki 😉 Takie wiercioszki pędziwiatry… Nie mogą usiedzieć w miejscu, no chyba że się zmęczą zabawami i idą spać 🙂 Nina (biało – czarna) jak na dziewczynkę przystało jest rozważniejsza, spokojniejsza i bardziej obserwuje niż łobuzuje 😉 Co nie znaczy, że czasem nie poniesie ją energia, a wtedy w zawrotnym tempie wdrapuje się na najwyższy drapak 🙂 Wszystkie maluszki szukają kochających domów!

Maluszki mają około 2 miesięcy. Są odrobaczone, odpchlone i zachipowane. Pięknie kuwetkują. Jeżeli chcesz adoptować od nas kociaka koniecznie zabierz ze sobą transporter.

Kontakt w sprawie adopcji:

  • 8:00 – 16:00 tel. 667 706 607

Adopcje:

  • Puławy ul. Komunalna 11
  • poniedziałek – piątek w godz. 12:00 – 15:30
  • sobota w godz. 10:00 – 11:30


polub nas na facebooku