PolicjaHarcerzePolicjanci z puławskiej komendy w ramach spotkań profilaktycznych odbywających się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, której patronuje MSWiA spotkali się wczoraj z uczestnikami obozu harcerskiego, który stacjonuje w lesie w gminie Janowiec.


W trakcie spotkania policjanci zajmujący się sprawami nieletnich dokonali kontroli obozu oraz przekazali mnóstwo cennych uwag dotyczących bezpieczeństwa w okresie wakacji. Przekazując specjalnie przygotowane na tę okazję ulotki mówili też o zasadach wynikających z programu „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” organizowanego pod patronatem Ministra SWiA Pana Mariusza Błaszczaka.

Podkreślali, że należy korzystać z kąpieli w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik, tłumaczyli w jaki, bezpieczny dla siebie sposób pomóc osobie, która tonie oraz czego nie wolno robić korzystając z kąpielisk.

Stróże prawa dużo uwagi poświęcili kwestii bezpiecznego korzystania z dróg, konieczności zachowania ostrożności w kontaktach z nieznajomymi oraz podkreślali jak ważna jest umiejętność korzystania z numerów alarmowych. Z kolei harcerze pochwalili się swoimi umiejętnościami i zaprezentowali w jaki sposób z naturalnych materiałów samodzielnie zbudowali obóz.
źródło: KPP Puławy


polub nas na facebooku