Niewybuch-PolicjaNa terenie prywatnej posesji w miejscowości Młynki zostały znalezione pociski artyleryjskie. Saperzy znaleźli w sumie 15 sztuk pocisków artyleryjskich, które zostały zabezpieczone i przewiezione na poligon w celu unieszkodliwienia.

W poniedziałek na terenie prywatnej posesji zostały znalezione pociski artyleryjskie. Tym razem niebezpieczne znaleziska zostały wykopane w miejscowości Młynki w gminie Końskowola podczas prac budowlanych na terenie prywatnej posesji. Właściciel posesji wykazał się rozsądkiem i ostrożnością nie próbując samemu sprawdzać terenu i zadzwonił po Policję. Policyjny pirotechnik, który udał się na miejsce stwierdził, że konieczne jest wstrzymanie prac oraz dokładne sprawdzenie terenu, bowiem istnieje możliwość, że wykopane pociski nie są jedynymi na tym terenie.

Na miejsce zostali wezwani saperzy, którzy sprawdzili teren, zabezpieczając w sumie 15 pocisków artyleryjskich. Zostały one przewiezione w bezpieczne miejsce i unieszkodliwione.

Policjanci przypominają, że w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch, takiego znaleziska nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów.
źródło: KPP Puławy


polub nas na facebooku