pijany-kierowcaZa kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości odpowie 29-latek, który wjechał oplem do rowu i po przejechaniu kilkudziesięciu metrów zatrzymał się w lesie.

Wieczorem dyżurny puławskiej komendy został powiadomiony o kolizji drogowej w miejscowości Dęba w gminie Kurów. Według zgłaszającego kierujący samochodem osobowym wpadł do rowu i po przejechaniu kilkudziesięciu metrów zatrzymał się w lesie.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierowca opla najprawdopodobniej jechał zbyt szybko, w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu, a następnie sunąc przez kilkadziesiąt metrów obijał się o drzewa, po czym zatrzymał się w przydrożnym lesie.

Jak się okazało, nie tylko nadmierna prędkość była przyczyną kolizji. Badanie wykazało, że kierowca opla – 29-latek z gminy Kurów był nietrzeźwy – miał 2 promile alkoholu w organizmie. Ze względu na odniesione obrażenia został przewieziony do szpitala.

Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.
źródło: KPP Puławy


polub nas na facebooku