Policja-radar-samochodDziałając na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów policjanci z puławskiej drogówki, tak jak ich koledzy w całym kraju przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego puławskiej komendy wzięli udział w działaniach „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, które zostały przeprowadzone na terenie całego kraju. Akcja funkcjonariuszy polegała głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom, w tym zwróceniu uwagi na ważny aspekt widoczności na drodze. Zintensyfikowane działania przyniosły wymierny efekt – tego dnia na drogach powiatu puławskiego nie doszło do wypadku, żadna osoba nie został poważnie ranna.
Szczególną uwagę policjanci zwracali na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. Mimo wielu apeli i komuników w mediach, w niektórych miejscach kierowcy nadal mają problem z kontrolowaniem prędkości. Tylko do południa, w Zarzeczu policjanci zatrzymali do kontroli i ukarali mandatami karnymi kilku kierowców, którzy mimo bliskości szkoły, w rejonie przejścia dla pieszych pędzą z prędkością blisko 100 km/h. Jednym z nich był kierowca ciężarowego Volvo, który jechał z prędkością 92 km/h. W sobotę natomiast, w tym samym miejscu inny kierowca za jazdę 110 km/h na trzy miesiące stracił prawo jazdy. Został także ukarany mandatem i punktami karnymi.

Wśród ujawnionych i popełnionych wykroczeń najczęstszymi błędami było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym – ukaranych za to zostało 16 osób i nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych – na kierujących nałożono 12 mandatów karnych.

W trakcie działań policjanci uczulali również uczestników ruchu żeby nosili elementy odblaskowe, nie tylko poza terenem zabudowanym.
źródło: KPP Puławy


polub nas na facebooku