alkomat-policja41-latek z gminy Puławy zaparkował swojego opla na ścieżce rowerowej. Miał blisko 2,5 promila. Stracił prawo jazdy. Sprawą pijanego kierowcy zajmie się teraz sąd. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W nocy w Dęblinie na ul. Warszawskiej policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 41-latek z gminy Puławy zaparkował swojego opla na ścieżce rowerowej. W trakcie czynności podjętych przez funkcjonariuszy okazało się, że to nie jedyne przewinienie kierowcy. Mężczyzna znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu, co potwierdziło przeprowadzone badanie stanu trzeźwości. Miał blisko 2,5 promila. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd, którym kierował został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Teraz 41-latek za kierowanie pojazdem mechanicznym po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości i nieprawidłowe parkowanie odpowie przez sądem.

Pamiętajmy, że każdy kto wsiada za kierownicę po alkoholu stwarza ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, jak również dla samego siebie. Jeżeli w trakcie kontroli policyjnej urządzenie do badania stanu trzeźwości wykaże stężenie alkoholu w wydychanym powyżej 0,25 mg/l, wówczas mamy do czynienia ze stanem nietrzeźwości. Wszystkim kierowcom przypominamy, że jazda samochodem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
źródło: KPP


polub nas na facebooku