ppntkino2017Puławski Park Naukowo-Technologiczny i Miasto Puławy zapraszają na Puławskie Kino Samochodowe.


Już po raz piąty Puławski Park Naukowo-Technologiczny i Miasto Puławy organizują Puławskie Kino Samochodowe. Trzy lipcowe wieczory na parkingu przy PPN-T (ul. Mościckiego 1) będą niezapomnianą okazją zarówno dla amatorów, miłośników jak i znawców światowego kina. Już od piątku 14 lipca do niedzieli 16 lipca około godziny 21:30 na wielkim ekranie zobaczymy filmy, które podbijały międzynarodowe festiwale, wielokrotnie będąc nominowane w wielu kategoriach do prestiżowych nagród zdobywając uznanie milionów widzów na całym świecie.

Na płycie parkingu oprócz wydzielonych dla ponad 200 samochodów bezpłatnych miejsc, powstanie otwarta plenerowa widownia dla 200 osób. W przerwach miedzy filmami uczestnicy będą mogli skorzystać ze strefy gastronomicznej, gdzie nie zabraknie popcornu.

W tegorocznym repertuarze kina samochodowego nie zabraknie gwiazd światowego formatu. Na ekranie będzie można zobaczyć m.in. Reese Witherspoon, Hugh Jackmana, Bena Afflecka czy Johna Travoltę” – mówi Piotr Górecki koordynator Puławskiego Kina Samochodowego

Wzorem ubiegłorocznej edycji organizatorzy podzielili filmy na wieczory tematyczne: NOC DRAMATÓW (piątek – 14 lipca), NOC UŚMIECHU I AKCJI (STRACHU) (sobota – 15 lipca), NOC AKCJI (niedziela – 16 lipca).

Ubiegłoroczna edycja Kina Samochodowego cieszyła się rekordowym zainteresowaniem widzów. Mamy nadzieję, że i w tym roku frekwencja dopisze – dodaje Piotr Górecki

Poniżej prezentujemy Państwu program V edycji Puławskiego Kina Samochodowego oraz opisy filmów. Więcej szczegółów na stronie www.ppnt.pulawy.pl/autokino

14 lipca (piątek) – NOC DRAMATÓW:

 • DZIKA DROGA (2014, reż. Jean-Marc Vallee, 115 min.)
 • NAJDŁUŻSZA PODRÓŻ (2015, reż. George Tillman Jr., 128 min.) (zmiana filmu za UKRYTE DZIAŁANIA)

15 lipca (sobota)  – NOC UŚMIECHU I STRACHU:

 • EDDIE ZWANY ORŁEM (2016, reż. Dexter Fletcher, 105 min.)
 • ZAGINIONA DZIEWCZYNA (2014, reż. David Fincher, 149 min.)

24 lipca (niedziela) – NOC AKCJI:

 • DEADPOOL (2016, reż. Tim Miller, 108 min.)
 • PULP FICTION (1994, reż. Quentin Tarantino, 154 min.)

OPISY FILMÓW

NOC DRAMATÓW
Piątek – 14 lipca

 • DZIKA DROGA (2014, 115 min.)

„Dzika droga” w reżyserii Jean-Marc Vallée to ekranizacja bestsellerowej, autobiograficznej książki Cheryl Strayed. Film prezentuje historię młodej kobiety, która uświadamia sobie, że jej życie legło w gruzach. Śmierć matki oraz rozpad małżeństwa sprawia, że filmowa Cheryl (w tej roli Reese Witherspoon) postanawia uporać się ze swoimi problemami i wyrusza w samotną wyprawę przez całe Stany Zjednoczone, by odnaleźć siebie i poczucie sensu życia. Świetna rola Reese Witherspoon sprawiła, że film otarł się o nagrody Oscara i Złotego Globu w kategorii roli pierwszoplanowej.

Obsada:

Reese Witherspoon – Cheryl Strayed
Laura Dern – Bobbi Lambrecht
Thomas Sadoski – Paul
Keene McRae – Leif
Michiel Huisman – Jonathan

 

 • NAJDŁUŻSZA PODRÓŻ (2015, 128 min.)

„Najdłuższa podróż” to film zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści mistrza gatunku Nicholasa Sparksa. To historia o miłości, przeznaczeniu, zrealizowanych i niespełnionych marzeniach, śmierci i tajemnicach składająca się z dwóch wątków, które w niespodziewanym momencie łączą się ze sobą.

Pierwszy prezentuje starszego mężczyznę Irę, który po wypadku samochodowym zostaje uwięziony we wraku i czekając na pomoc wspomina całe swoje dotychczasowe życie, pełne miłości do nieżyjącej już żony.

Drugi wątek opowiada o studentce historii sztuki, która zakochuje się w młodym kowboju z rodeo, który musi wrócić na arenę po wypadku, by uratować rodzinne ranczo.

Film „Najdłuższa podróż” będziecie mogli zobaczyć już w najbliższy piątek ok. godziny 23.30 tuż po filmie Dzika Droga, który zainauguruje tegoroczną edycję Puławskiego Kina Samochodowego.

Obsada:

Britt Robertson – Sophia Danko
Scott Eastwood – Luke Collins
Alan Alda – Ira Levinson
Jack Huston – Młody Ira
Oona Chaplin – Młoda Ruth

 

NOC UŚMIECHU I AKCJI
Sobota – 15 lipca

 • EDDIE ZWANY ORŁEM (2016, 105 min.)

„Eddie zwany orłem” to komediowa adaptacja prawdziwych wydarzeń prezentujących historię Michaela Eddie’ego Edwardsa, brytyjskiego skoczka narciarskiego amatora, który pomimo braku wiary ze strony jego otoczenia nigdy nie przestaje wierzyć we własne możliwości. Nie zważając na przeciwności losu, Eddie z pomocą charyzmatycznego trenera stawia czoło szkoleniowcom, dziennikarzom oraz całej opinii publicznej. Jako jedyny skoczek narciarski z Wielkiej Brytanii postanawia wystartować w zimowej olimpiadzie w Calgary w 1988 roku. Choć główny bohater nie posiada wielkich umiejętności to szybko staje się ulubieńcem kibiców. Czy uda mu się osiągnąć cel?

Obsada:

Taron Egerton – Eddie Edwards
Hugh Jackman – Bronson Peary
Christopher Walken – Warren Sharp
Tim McInnerny –  Dustin Target
Edvin Endre – Matti Nykänen

 

 • ZAGINIONA DZIEWCZYNA (2014, 149 min.)

„Zaginiona dziewczyna” w reżyserii mistrza gatunku thrillerów Davida Finchera, to historia oparta na światowym bestsellerze książkowym Gillian Flynn. Po utracie pracy Nick Dunne wraz z żoną Amy przeprowadzają się z Nowego Jorku do miejscowości w stanie Missouri. W dniu piątej rocznicy ślubu Amy przepada bez śladu. Wszystkie podejrzenia padają na męża, który wspierany przez rodzinę postanawia dowieść swojej niewinności. Pod presją policji i stale rosnącego zainteresowania mediów obraz szczęśliwej rodziny zaczyna się rozsypywać. Dziwne zachowania bohatera powodują, że każdy zastanawia się, czy Nick Dunne stoi za zaginięciem swojej żony?

Obsada:

Ben Affleck – Nick Dunne
Rosamund Pike – Amy Dunne
Neil Patrick Harris – Desi Collings
Tyler Perry – Tanner Bolt
Carrie Coon – Margo Dunne

 

NOC AKCJI

Niedziela  – 16 lipca

 • DEADPOOL (2016, 108 min.)

„Deadpool” to ekranizacja jednego z najoryginalniejszych komiksów Marvel Comics. Film opowiada o byłym żołnierzu oddziałów specjalnych, który zostaje poddany nielegalnemu eksperymentowi. Jego wynik sprawia, że główny bohater filmu Wade Wilson (Ryan Reynolds) nabywa niezwykłej mocy samouzdrawiania. Od tego momentu staje się znany jako Deadpool. Bohater wykorzystując nowe zdolności rozpoczyna polowanie na człowieka, który niemal zniszczył jego życie. „Deadpool” w reżyserii Tima Millera to innowacyjne kino akcji, pełne niespodziewanych zwrotów akcji.

Obsada:

Ryan Reynolds – Wade Wilson/Deadpool
Morena Baccarin – Vanessa Carlysle
Ed Skrein – Francis/Ajax
T.J. Miller – Jack Hammer / Weasel
Gina Carano – Angel Dust

 

 • PULP FICTION (1994, 154 min.)

„Pulp Fiction” Quentina Tarantino to prezentacja kilku gangsterskich historyjek połączonych ze sobą w jedną całość. Dwóch płatnych zabójców, Vincent i Jules otrzymują zlecenie od wpływowego szefa gangstera Marcellusa Wallace’a. Główni bohaterowie muszą odzyskać walizkę należącą do Marcellusa. Zadanie wydające się z pozoru bardzo proste, okazuje się być arcytrudne. Tymczasem szef gangu Marcus Wallace obstawia walkę bokserską, w której zapłacił jednemu z zawodników pokaźną sumę za przegranie pojedynku. Kiedy Wallace typuje wygraną, jego żoną opiekuje się Vincent, który ma za zadanie spędzić z nią jeden, pozornie miły, wieczór. Pozory jednak mylą… Jak połączą się wszystkie gangsterskie historie? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w niedzielę 16 lipca

Obsada:

John Travolta – Vincent Vega
Samuel L. Jackson – Jules Winnfield
Uma Thurman – Mia Wallace
Bruce Willis – Butch Coolidge
Harvey Keitel – Winston „Wilk” Wolfe
źródło: PPN-T


polub nas na facebooku