W dniach 14-15 września 2018 roku odbędzie się w Puławach III Puławskie Forum Profilaktyczne. Impreza jest okazją do wymiany poglądów, doświadczeń w dziedzinie szeroko rozumianej profilaktyki i wychowania.

W tym roku gościem forum będzie Artur Partyka, były lekkoatleta, reprezentant Polski, medalista olimpijski w skoku wzwyż, który spotka się z młodzieżą puławskich szkół. Na bazie swoich doświadczeń i bogatej kariery sportowej postara się zainspirować młodych ludzi i zmotywować ich do stawiania sobie odważnych celów, rozwijania pasji, nie idąc przy tym drogą na skróty.

15 września zaplanowany jest natomiast III Puławski Bieg Trzeźwościowy na dystansie 10 kilometrów. Założeniem tego wydarzenia sportowego jest promowanie idei trzeźwości, jako pozytywnego wzorca w kształtowaniu postaw i charakterów. Warto zwrócić uwagę, że partnerem biegu jest Klub Sportowy „Azoty-Puławy” , którego zawodnicy przygotują i poprowadzą rozgrzewkę przed startem. Zachęcamy do zapisywania się i wystartowania w biegu.

Zarówno spotkanie z Arturem Partyką, jak i bieg trzeźwościowy mają też za zadanie zainspirować Państwa do działania, do szukania nowych pomysłów oraz wspierać w procesie wychowawczym wszystkie zainteresowane strony. "Wieloletnie doświadczenie sportowe, oparte na pełnych zaangażowania, trudnych – dążących do osiągnięcia pełnej powtarzalności prób – treningach, to bezcenna wiedza z zakresu motywacji własnej. Dziś, tę wiedzę, Artur Partyka umiejętnie implementuje do swoich wykładów motywacyjnych. Wszelkiego typu wystąpienia Artura, to motywująca – zamknięta w słowach – energia. Każdy power speech Artura, to – pobudzająca do samorefleksji – ogromna dawka inspiracji. To właśnie Artur Partyka – rekordzista Polski w skoku wzwyż. Dwukrotny medalista olimpijski. Wielokrotny mistrz Polski. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców wszechczasów."

źródło: UM Puławy


polub nas na facebooku