PolicjaŚrodek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji został zastosowany wobec sprawców rozboju, do którego doszło w piątek w Puławach.

W piątek wieczorem dyżurny puławskiej komendy został powiadomiony o rozboju dokonanym na 17-letnim mieszkańcu Puław. Z informacji przekazanych przez pokrzywdzonego wynikało, że dwaj 18-latkowie z gminy Końskowola najpierw umówili się z nim przez Internet, a następnie spotkali się na jednym z parkingów w centrum Puław, pobili go i zabrali mu dwa papierosy elektroniczne, które wystawił do internetowej sprzedaży. Agresorzy, podduszając 17-latka, przewracając na ziemię oraz uderzając po ciele spowodowali u niego szereg obrażeń. Starty powstałe w wyniku tego zdarzenia to ponad 700 zł.

Policjanci, zaraz po zgłoszeniu zatrzymali jednego z mężczyzn, a kolejnego następnego dnia rano. odzyskali również skradzione przedmioty. Obaj mężczyźni zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. W sobotę, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego puławscy policjanci przedstawili zatrzymanym zarzut rozboju. Wczoraj prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Kodeks karny za przestępstwo rozboju przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.
źródło: KPP Puławy