BombyLotniczeW czwartek na terenie budowy drogi S17 w gminie Żyrzyn pracownik wykopał koparką bombę lotniczą. Policjanci, którzy zabezpieczali teren wstrzymali prace na budowie, ewakuowali pracowników oraz zablokowali drogę K17.


Saperzy, którzy przyjechali na miejsce znaleźli jeszcze sześć sztuk takich samych 10-kilogramowych bomb. Wszystkie zostały zabezpieczone i przewiezione na poligon w celu unieszkodliwienia. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

Po raz kolejny w tym roku śmiercionośne „pamiątki” z okresu II wojny światowej dały o sobie znać w powiecie puławskim. Wczoraj podczas prac przy budowie drogi S17 w pobliżu Żyrzyna wykopano koparką niemiecką bombę lotniczą. Policyjny pirotechnik, który udał się na miejsce stwierdził, że konieczne jest wstrzymanie prac, ewakuacja wszystkich pracowników oraz zatrzymanie ruchu na drodze K17.

Na miejsce zostali wezwani saperzy z 43 Patrolu Rozminowania z 1 Dęblińskiego Batalionu Drogowo – Mostowego, którzy zabezpieczyli niebezpieczny przedmiot. Podczas sprawdzania terenu saperzy znaleźli jeszcze sześć sztuk 10 –kilogramowych bomb lotniczych. Zostały przewiezione w bezpieczne miejsce i unieszkodliwione.

Policjanci przypominają, że w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch, takiego znaleziska nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów.
źródło: KPP Puławy


polub nas na facebooku