Wisla-PulawyBezbramkowym remisem zakończyło się sobotnie starcie Wiślaków z Błękitnymi w Stargardzie. Był to trzeci z kolei remis naszej drużyny w bieżącym sezonie II ligi.

Wiślacy od samego początku wyszli bardzo wysoko aby jak najszybciej przeszkadzać rywalowi i przejmować piłkę. Niewiele brakowało, a takie rozwiązanie odniosłoby skutek. Najpierw w 7 minucie centra Sulkowskiego trafiła pod nogi Smektały, który uderzył mocno ale świetną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy. Minutę później swoją szansę miał Alen Ploj, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Po tej akcji to zawodnicy ze Stargardu nieco przejęli inicjatywę, ale puławscy obrońcy oraz Sebastian Madejski w bramce wywiązywali się ze swoich zadań. Poważny błąd przytrafił się Wiślakom w 33 minucie, Piotr Żemło zbyt lekko podał do Jakuba Poznańskiego, do piłki dopadł Michał Magnuski, który spróbował pokonać Madejskiego lobem, ale piłka na szczęście przeleciała nad poprzeczką. Pierwsza połowa w której nie zabrakło walki ani z jednej, ani z drugiej strony zakończyła się wynikiem 0:0.

Od początku drugiej odsłony meczu, zawodnicy Błękitnych chcieli zrobić to samo co Wiślacy w pierwszej połowie. Dwa strzały Magnuskiego i interwencja Sulkowskiego po szarży Wojciecha Fadeckiego pokazały, że drużyna ze Stargardu nie zrezygnowała ze zgarnięcia kompletu punktów. Jednak im bliżej końca spotkania to Wiślacy byli częściej pod bramką strzeżoną przez Mariusza Rzepeckiego, który m.in. w 65 minucie musiał piąstkować wrzutkę Sulkowskiego. Ostatnie minuty spotkania to kilka niecelnych strzałów na bramkę Błękitnych, co ostatecznie spowodowało, że mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Błękitni Stargard Szczeciński – Wisła Puławy 0:0
Wisła: Madejski, Sedlewski, Poznański, Żemło, Sulkowski, Maksymiuk, Popiołek (75’Brzeski), Pożak (54’Zulciak), Smektała, Ploj (75’Głaz), Hirsz (54’Szczotka).
Błękitni: Rzepecki, Szymusik, Burzyński, Pustelnik, Gutowski, Liśkiewicz, Mosiejko, Fadecki, Skórecki (58’Węsierski), Orłowski (74’Więcek), Magnuski (81’Inczewski).
Żółte kartki: Sedlewski, Ploj, Poznański, Zulciak (Wisła)
źródło: KS Wisła Puławy