Kolejna edycja Bieg Szlak Trafi za nami! Do Puław przyjechało ponad pół tysiąca biegaczy z całej Polski by rywalizować na trasach 7, 21 i 57 kilometrów.

Bieg Szlak Trafi w tym roku miał wyjątkowy charakter ze względu na jubileuszową już piątą edycję. Do Parchatki zjechali zawodnicy z najdalszych części Polski. Tak jak w poprzednich latach do wyboru były trzy trasy: szybka siódemka, wymagający półmaraton oraz bieg dla „nie mientkich” czyli ultramaraton. Wszystkie trasy prowadziły drogami polnymi i ścieżkami Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

Pierwsi na trasę o godzinie 5:00 ruszyli zawodnicy najdłuższego dystansu. Trasa prowadziła z Kazimierza Dolnego przez Rąblów, Wierzchoniów i Bochotnicę na metę w Parchatce. Mieli oni do pokonania 57 kilometrów. Najszybszy zawodnik Jendrych Artur ze Świdnika był na mecie po 4 godzinach 37 minutach. Najszybsza kobieta Wywłoka Paulina na mecie zameldowała się piętnaście minut później zajmując wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Wśród puławian najlepszym wynikiem może się poszczycić Rybak Przemysław z grupy Puławianin Puławy. Z czasem 5 godzin 44 minuty zajął 15 miejsce wśród mężczyzn.

Dystans półmaratoński wystartował o godzinie 10:20 spod Karczmy Parchatka. Trasa wymagająca i trudna technicznie prowadziła licznymi wąwozami okolic Parchatki. Zawodnicy oprócz walki z dystansem musieli pokonać liczne naturalne przeszkody terenowe. Zwalone drzewa, pokrzywy, błoto, strome podbiegi i zbiegi to standard jeżeli chodzi o ten bieg. Zwycięzcą z czasem 1 godziny 36 minut został Grudzień Kamil. Najszybsza kobiea na mecie pojawiła się po 1 godzinie 51 minutach i była nią Śliwiak Justyna z Warszawy. Wśród Puławian triumfowali Romuald Pruszyński 1h45m oraz Jaworska Lilianna 2h17m oboje reprezentujący grupę biegową Puławianin Puławy.

Szybką siódemkę wygrał Listopad Dariusz 29m30s. Najszybsza kobieta Josypenko Bożena na metę dobiegła z czasem 38m05s.

Pełne wyniki biegu pod linkiem: Wyniki Bieg Szlak Trafi 2017