biegna6lap_8623 października 2016 roku w Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt w Puławach odbyła się czwarta edycja „Biegu na 6 Łap”. Puławianie ponownie licznie przybyli aby dać odrobinę radości schroniskowym zwierzakom.

Czwarta edycja Biegu Na 6 Łap już za Nami. Po raz kolejny okazało się że jest ogromne zapotrzebowanie na tego typu akcje. Pogoda wyjątkowo się udała, ale to przede wszystkim ludzie dopisali. Trasa biegu liczyła 5 km i wiodła malowniczymi o tej porze roku lasami oraz okolicami rzeki Kurówki. Uczestnicy poruszając się po wyznaczonej trasie odnajdywali punkty z hasłami. Każdy kto po ukończeniu biegu wykazał się znajomością ukrytych fraz dostawał dyplom oraz drobny upominek. Swojego zachwycenia nie kryją również pracownicy schroniska, dla których organizacja takiej akcji jest szansą na znalezienie nowych domów dla swoich podopiecznych.

Na bieg przyszło ponad 100 osób! Całe rodziny, ludzie starsi, młodsi, a nawet większe grupy ze szkół. Psiaki wychodziły na spacery po kilka razy, a po biegu wiele osób odwiedzało kociarnie. Dzięki hojności uczestników zebraliśmy 100kg karmy suchej oraz mokrej, sporo kocy, obroże i zabawki dla naszych podopiecznych! W tym miejscu chciałabym podziękować każdemu kto w tym dniu dołożył swoją „cegiełkę” do organizacji biegu! Bez Was nasze schroniskowce nie mogłyby przeżyć takich cudownych chwil – administrator schroniska Dorota Kałkowska

Przed biegiem dzięki fundacji „Przyjazna Łapa” zorganizowana została zbiórka na rzecz schroniska, a po biegu dla zmarzniętych, ale szczęśliwych uczestników Spółdzielnia Socjalna „Pomocni Nad Wisłą” przygotowała ciepłą herbatę.  Kolejna edycja, tym razem wiosenna, na pewno będzie równie udana a na uczestników będą czekały kolejne niespodzianki.

Galeria zdjęć Bieg na 6 Łap w Puławach

– pełna galeria zdjęć pod linkiem: FB WybieramPulawy


– pełna galeria zdjęć pod linkiem: FB WybieramPulawy


polub nas na facebooku